Lego City - odkryj z nami nowe miejsca!

Duński producent klocków firma LEGO® ma w swojej ofercie klocki dla różnych grup wiekowych, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Również dorośli znajdą tu klocki, które spełnią ich oczekiwania i będą miłym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Jedną z kolekcji o uniwersalnym przeznaczeniu jest Lego City.

1

Seria Lego CityLEGO® City jest kolekcją klocków, które przedstawiają najbardziej atrakcyjne i interesujące dla najmłodszych oraz dla starszych dzieci zagadnienia dotyczące życia wielkiego miasta - stąd też ich nazwa „City”. Dzieci mają szansę budować miasto z klocków, o dowolnej infrastrukturze oraz bawić się z jego pomocą. W serii LEGO® City znajdziemy m.in. paczki klocków pozwalające zbudować lotnisko, stację benzynową, posterunek policji, szpital czy dworzec. Dostępne są serie z postaciami strażaka, kierowców czy policjantów, łącznie z pojazdami, którymi poruszają się w mieście. Kolekcje LEGO® City przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat.


2

Sukces serii

Producent klocków LEGO City stworzył tę serię wiele lat temu i mimo upływającego czasu wciąż cieszy się ona niesłabnącą popularnością wśród dzieci i ich rodziców. Użytkownicy LEGO City mogą do woli bawić się wszelkimi przedmiotami codziennego użytku, wcielać się w wymyślone postacie i odgrywać sceny z użyciem budynków i pojazdów z poszczególnych kolekcji klocków. Wybór LEGO City na prezent to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli dziecko fascynuje się np. policją - można sprawić mu zestaw klocków LEGO City dopasowanych tematycznie do jego zainteresowań.


3

Szeroki wybór zestawów klocków

Inspiracją do stworzenia LEGO City była rzeczywistość i autentyczne życie miasta. Seria jest bardzo zróżnicowana i wciąż dokładane są do niej kolejne propozycje od projektantów LEGO. W ofercie znajdziemy zarówno mało skomplikowane niewielkie zestawy klocków LEGO City do 100 elementów, które pozwolą na skonstruowanie pojazdów i obiektów miejskich, jak i duże zestawy z elementami infrastruktury, takimi jak tory kolejowe lub drogi. W LEGO City można znaleźć oddzielne pakiety z klockami, służącymi do budowy infrastruktury drogowej. Średnie zestawy LEGO City mające po 200-250 elementów są obszerne i umożliwiają skonstruowanie co najmniej kilka różnych obiektów i pojazdów. Zawierają także ludziki LEGO. Najciekawsze, ale i najdroższe będą duże zestawy po kilkaset elementów, które pozwolą np. na skonstruowanie mobilnego centrum dowodzenia.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.12.2017

Komentarze