Jaki strój na WF wybrać?

Strój na WF to jeden z elementów szkolnej wyprawki, który powinien być jak najlepiej dobrany do potrzeb dziecka. O ile lista podręczników, zeszytów i przyborów nie nastręcza rodzicom zbyt wielu kłopotów, ze strojem na zajęcia wychowania fizycznego bywa różnie. Jaki powinien być i na co warto zwrócić uwagę przed jego zakupem, aby uniknąć dodatkowych wydatków w najbliższym czasie?

1

Dlaczego dobry strój na WF jest ważny?

Dlaczego dobry strój na WF jest ważny?

Wielu rodziców poświęca zakupom nowego stroju na WF dla dzieci mniejszą uwagę niż pozostałym elementom wyprawki, co jest błędem. Mogłoby się wydawać, że wystarczy zainwestować w dowolną koszulkę, krótkie spodenki i trampki, ale wcale tak nie jest. Dobrze dobrany strój na WF powinien zapewniać dzieciom maksymalną swobodę ruchów podczas wykonywania najróżniejszych ćwiczeń. Jeśli tak nie będzie, szybko okaże się, że dzieci nie czerpią żadnej przyjemności z aktywności fizycznej i szukają wymówek, aby jej unikać. Warto więc zwrócić uwagę na kilka czynników, a przede wszystkim wybrać strój razem z dzieckiem.


2

Na co warto zwrócić uwagę?

Na zakupy warto wybrać się razem z pociechą i zacząć od kompletowania uniwersalnego zestawu na zajęcia, do którego należą biała koszulka, ciemne spodenki i wygodne buty sportowe na gumowej podeszwie. Wiele osób niesłusznie zakłada, że pójście po linii najmniejszego oporu jest w tym wypadku wskazane i nie ma sensu inwestować w droższe produkty. Tymczasem warto sprawdzić wraz z dzieckiem jakość tkaniny i ocenić, czy jest ona przyjemna w dotyku i jakościowa. Spodenki i koszulka nie powinny być zbyt luźne, aby nie przeszkadzać dziecku podczas ćwiczeń, ale nie mogą też być zbyt obcisłe, ponieważ mogą krępować ruchy. Dzięki temu dziecko chętniej będzie korzystało ze stroju, a ponadto będzie on miał szansę o wiele dłużej posłużyć dziecku. Wielkie znaczenie w tym wypadku mają wygodne buty i warto poświęcić im więcej czasu podczas wspólnych zakupów.


3

Dobry strój na WF dla dziewczynki

Niektóre dziewczynki nie lubią zakładania biało-czarnych strojów. Jeśli szkoła nie ma w regulaminie określonego ubioru na zajęciach sportowych, to można być pod tym względem bardziej kreatywnym. Strój na WF dla dziewczynki może uwzględniać jej własne preferencje i pozwalać na podkreślenie własnego stylu, co na pewnym etapie dorastania jest dla dziewczynek niezwykle ważne. Biała koszulka na WF może zostać zastąpiona gładkimi odpowiednikami w najróżniejszych kolorach, które będą pasowały do dodatków na przykład w postaci gumek do włosów. Dresowe spodenki damskie mogą zostać zastąpione długim dresem ze ściągaczami, który sprawdzi się również podczas zajęć w plenerze, a więc na boisku czy w miejskim parku. Warto również rozważyć zakup bawełnianych skarpetek sportowych, które zapewniają stopom komfort nawet podczas najbardziej wyczerpujących zajęć wychowania fizycznego, oraz bluzy dresowej, która podobnie jak długi dres może sprawdzić się podczas wychowania fizycznego realizowanego w plenerze. Oferta strojów na WF dla dziewczynek jest bardzo zróżnicowana i pozwala na wybór ubrań nie tylko wygodnych, ale i podkreślających indywidualne upodobania dziewczynek w różnym wieku.Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.08.2023

Komentarze