Jak zorganizować dziecku małe Eldorado w jego pokoju?

Rodzice zastanawiają się często czego potrzebuje Ich dziecko. Na pewno nie drogich zabawek ani wycieczek do Disneylandu. Zresztą niewielu Rodziców na to stać. Dziecko przede wszystkim potrzebuje miłości i troski Rodziców, a miłość i troska powinny owocować pomysłowością. W tej poradzie przedstawię najprostszy z możliwych sposobów na zafundowanie dziecku małego Eldorado:)

  • gazety
  • balony
  • wolny pokój lub pokój Twojego dziecka
1

Przede wszystkim zastanów się czy Twojemu dziecku większą przyjemność sprawi "niespodzianka", kiedy wróci np. z przedszkola. Czy może jednak wolałoby uczestniczyć w tworzeniu jego własnego Eldorado? Jeśli tak poproś je o pomoc.


2

Przygotuj największą ilość gazet jakie uda Ci się znaleźć w domu. Jeśli masz chociaż kilka balonów to również je przygotuj. Stertę gazet połóż na podłodze w pokoju Twojego dziecka. Może jednak masz możliwość zorganizowania małego Eldorado w innym, nawet niewielkim pokoiku. Wtedy Twoja pociecha będzie mogła zajrzeć tam kiedy tylko przyjdzie jej na to ochota lub żeby po prostu odpocząć. Tak robi moje dziecko:)


3

Z każdej strony gazet zagnieć papierowa kulkę. Generalnie chodzi o to, żeby cały pokój zapełnił się papierowymi kulkami. Im więcej tym większy uśmiech na twarzy Twojego dziecka.


4

Balony nadmuchaj i przyczep wyżej na szafkach, zawieś na żyrandolu lub po prostu porozrzucaj wokół pokoju.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Pamiętaj, żeby zabronić dziecku skakania w pobliżu mebli z ostrymi krawędziami.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 11.08.2012

Komentarze