Jak zastąpić gotowy słoiczek własną zupką?

Gdy nadchodzi czas rozszerzenia diety dziecka wielu rodziców sięga po gotowe słoiczki. Dlatego, że są łatwo dostępne, proste w użyciu, bezpieczne. Znaczna ilość pediatrów zaleca stosowanie słoiczków w diecie dziecka do ukończenia pierwszego roku życia. Jednak z doświadczenia wiem, że niewielu rodziców stosuje się do tego zalecenia, głównie z powodów ekonomicznych. Zaczynają wprowadzać swoje własne dania. Czasem okazuje się, że dziecko przyzwyczajone do gotowej papki bojkotuje starania rodziców. Co wtedy robić?

1

Nie denerwuj się i nie poddawaj. Trzymaj się zasady, że dopiero gdy dziecku podasz określony produkt dziesięć razy, a ono go odrzuci, możesz stwierdzić, że naprawdę nie smakuje.


2

Kupuj produkty u sprawdzonych źródeł. Najlepiej gdyby miały certyfikat EKO, ale zdaję sobie sprawę, że te produkty są wyjątkowo drogie. Myślę jednak, że na wielu bazarach znaleźć można produkty dobrej jakości.


3

Jeśli dziecko nie będzie chciało jeść twojej zupki, spróbuj dodawać składniki stopniowo do gotowego słoiczka np. ugotowaną wcześniej marchewkę zetrzyj bądź rozdrobnij malakserem i dodaj kilka łyżeczek do gotowego produktu. Jeśli dziecko się przyzwyczai dodawaj inne składniki.


4

Daj mu skosztować tego co ty jesz. Dla dziecka nie ma większej radości niż „grzebanie” w talerzu rodziców.


5

Podawaj mu też jedzenie do ręki. I co z tego, że się ubrudzi troszeczkę. Najważniejsze żeby wiedział co je, wtedy będzie mniej grymasił.


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.02.2012

Komentarze