Jak zapobiegać odparzeniom?

Pierwsza zmiana pieluchy to zawsze stres dla początkującej mama. Jak postępować, aby dziecko nie musiało cierpieć z powodu uciążliwych odparzeń? Jak pielęgnować delikatną skórę Twojego dziecka, aby była gładka?

  • przewijak bądź pielucha flanelowa, waciki, nawilżane chusteczki, krem ochronny lub maść, pielucha
1

Zawsze po zdjęciu pieluszki musisz dokładnie wytrzeć ciało swojego maleństwa. Zwracaj szczególną uwagę na okolice pachwin. Do mycia dziecięcej pupy możesz użyć chusteczek nawilżanych, albo po prostu wody i wacika. Pamiętaj, aby wybierać chusteczki odpowiednie do pielęgnacji wrażliwej skóry dziecka. Osobiście jednak jako najlepsze rozwiązanie polecam waciki i wodę. Można użyć specjalnie do tego celu przeznaczonych wacików o większym rozmiarze.


2

Pamiętaj o tym, aby dokładnie wysuszyć skórę dziecka. Możesz w tym celu ponownie użyć wacików.


3

Na suchą już skórę nakładamy krem zapobiegający odparzeniom. W chwili obecnej w każdym sklepie jest duży wybór kremów ochronnych. Pamiętaj jednak o tym, że wysoka cena nie zawsze świadczy o jakości. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w aptece i porada u farmaceuty. Czasami zamiast drogiego specyfiku z drogerii warto wybrać tanią maść z apteki, która sprawdzała się już w czasach naszego dzieciństwa, np. Linomag.


4

Najważniejsza i bezwzględna zasada - zmieniaj pieluchę najpóźniej po upływie 3 godzin (czasami sytuacja wymaga zmiany pieluchy tuż po założeniu świeżej) . Pielucha, która za długi okres czasu nie jest zmieniona powoduje podrażnienia skóry okolic intymnych oraz pośladków.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Czasami zdarza się, że mimo naszych starań odparzenia pojawiają się i nie jesteśmy w stanie pozbyć się ich domowym sposobem. Wówczas konieczna jest wizyta u pediatry, który przepisze specjalną maść do zrobienia w aptece.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.01.2011

Komentarze

Dobra porada :)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-03 12:37:54