Jak zajść w ciążę?

Być może ktoś kliknął w tę poradę z ciekawości, myśląc, że będzie o seksie. Przykro mi moi drodzy, ta porada jest dla osób, które mają problem z poczęciem dziecka. Seks jest, oczywiście, podstawowym „narzędziem” zachodzenia w ciążę, ale o tym wszyscy wiemy. Kłopoty zaczynają się, kiedy ktoś ma problem z zajściem w ciążę. Co zrobić w takiej sytuacji?

1

Poznaj historię chorób swojej rodziny (oraz rodziny partnera). To może pomóc lekarzowi w ustaleniu przyczyn problemów. Dobrze by było przypomnieć sobie również, jak przechodziły poprzednie ciąże (jeśli takie były) oraz historię cyklu miesiączkowego (w tym przebieg pierwszej menstruacji).


2

Umów się na spotkanie z lekarzem. To podstawowa zasada. Lekarz będzie mógł upewnić cię, że nic nie dolega zarówno tobie, jak i twojemu partnerowi. Nie bój się zadawać pytań lekarzowi. On jest po to, by ci pomóc. Przedyskutuj z lekarzem swoje plany dotyczące ciąży.


3

Śledź uważnie swój cykl owulacyjny. Powinnaś mierzyć temperaturę w tym samym czasie każdego dnia (zaraz po wstaniu rano z łóżka), licząc od pierwszego dnia swojego cyklu menstruacyjnego.


4

Dbaj o zdrowie. Ma to znaczenie nie tylko podczas ciąży. Również przed ciążą, kobieta powinna rzucić palenie, zaprzestać używania środków odurzających, nawet zbyt częste picie mocnej kawy nie jest wskazane. Lekarz może przepisać jakieś leki, ale powinnaś pamiętać o rozsądnym ich zażywaniu.


5

W ciążę zachodzą zarówno szczupłe kobiety, jak i te nieco przy kości. Pamiętajmy jednak, że ilość tłuszczu w ciele wpływa na hormony. Zbyt dużo, ale też zbyt mało tłuszczu może sprawić, że poziomy hormonów ulegną destabilizacji. Upewnij się (możesz zapytać lekarza), że mieścisz się w granicach odpowiedniej do zajścia w ciążę wagi. Jeśli tak nie jest, będziesz musiała przedsięwziąć środki, by zmienić ten stan rzeczy.


6

Zażywaj witaminy. Prawdopodobnie zostaną przepisane przez lekarza, ale nie zawsze tak jest. W pierwszych tygodniach ciąży duże znaczenie będzie miał szczególnie kwas foliowy, który ma działanie zapobiegające powstawaniu wad wrodzonych.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 11.06.2010

Komentarze

:) hmm

Ostatnio zmieniony: 2013-03-15 15:13:13

:) hmm

Ostatnio zmieniony: 2013-03-15 15:13:13

Gratuluję, @skromblo! Dzieci są wspaniałe. Człowiek się, co prawda, nie wysypia na początku, ale radość płynąca z takiego malucha w pełni rekompensuje nieprzespane noce :) Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2011-08-22 07:40:43

ja miałam cyclotest - monitor cyklu i kochaliśmy się z meżem tylko w dni płodne tak aby plemniki były silniejsze. Oprócz tego urlop, winko i plaża :) i jestem w 6tc :)

Ostatnio zmieniony: 2011-08-11 12:35:48