Jak zająć dzieci na urodzinach?

W tym artykule zajmiemy się pytaniem jak zająć dzieci na urodzinach, chodzi oczywiście o urodziny naszego dziecka dla "kolegów i koleżanek". Dziś coraz częściej słyszy się, że dzieci świetnie bawiły się całe urodziny u solenizanta... przed komputerem, albo grając w PS3. Wina za takowe zachowanie leży tylko i wyłącznie po stronie rodziców, którzy myślą "że dzieci (najczęściej 5-7 letnie) zajmą się sobą same". Jest to poważny błąd, który skazuje nasz dziecko, na to, że wspominając jego urodziny, wszyscy będą mówić "urodziny były takie jak wszystkie", albo po prostu "fajne". A pragnę zauważyć, iż urodziny to możliwość wkręcenia się w szersze grono znajomych, co na pewno jest dla naszego dziecka pożądane. Na dobrych urodzinach powinniśmy uwzględnić następujące rzeczy...

  • plan urodzin
  • tort
  • solenizant
  • goście
  • gry i zabawy
1

Na początek powinniśmy wybrać miejsce, w którym dzieci spędzą czas urodzin, chodzi o to, żeby w tym pokoju nie było telewizora ani komputera, który jak na złość na pewno sam by się włączył.

Urodziny w MacDonald's albo innym "Świecie zabaw" są fajne, ale nie tworzy się w takich miejscach więź pomiędzy solenizantem, a gośćmi. Wszyscy rozbiegają się po różnych atrakcjach i tyle ich widzieliście.


2

Kiedy wiemy już, gdzie zrobimy urodziny, powinniśmy przygotować "plan", który będzie zakładał kolejne gry i zabawy oraz czas na poczęstunek (ten plan będzie tylko dla nas). No i ważne jest, ażeby na czas urodzin przynajmniej jeden rodzic poświęcił czas na "pilnowanie planu" i "prowadzenie zabaw" - o ile nie ma starszego rodzeństwa.


3

Teraz stają państwo przed pytanie, ale jakie zabawy można by zrobić tym dzieciom, przecież poza komputerem wszystko je nudzi! A ja jestem zdania zupełnie odmiennego, wszystko poza komputerem dzieci ciekawi.

Część zabaw mogą państwo znaleźć we wpisie:
http://www.zaradni.pl/porada/4224,jak_zajac_dziecko

Ale możemy również spróbować innych zabaw, takich jak:

1. Wyścigi samolotów - składamy samoloty z bloku A4 i następnie po kolei puszczamy samoloty, który dalej poleci.
2. Dmuchanie balonów na czas - kto w określonym czasie nadmucha większą ilość balonów.
3. "Mały mam talent" - dzieci śpiewają lub mówią wierszyk, a wszystkie inne to oceniają od np. w skali od 3-6, wygrywa osoba, która zbierze najwięcej głosów.


4

W naszym planie nie zapomnijmy uwzględnić małego poczęstunku dla dzieci i czasu wolnego dla nich.
Jeśli urodzinki zaplanujemy mniej więcej w godzinach 17-20, niech tort wjedzie około 18 (kiedy wszyscy już na pewno będą), a kolacje podajmy około 19.30, dzieci odpoczną po konkursach i spokojnie będą mogły zostać odebrane przez rodziców.


5

Teraz od tego czy urodziny dziecka zostaną zapamiętane na długi czas, zależy tylko od Państwa.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 06.01.2011

Komentarze

U nas zawsze robimy zawody w rzutki - bardzo wciągające :) A ostatnio - bardzo polecam- dzieci same przygotowywały dla siebie pizze, każde dostało swój kawałek ciasta i kilka różnych składników do wyboru. Były bardzo zadowolone, no i zjadły przynajmniej coś dobrego:)

Ostatnio zmieniony: 2012-10-19 16:17:50

dla zainteresowanych na Śląsku polecam www.wesoleimprezy.pl
dziewczyny napawdę fajnie prowadzą urodzinki!

Ostatnio zmieniony: 2011-06-20 13:49:31

Ciekawa porada, szczególnie propozycja zabawy w "Mały Mam Talent", co do samolotów, miałabym wątpliwości czy dzieci ery komputerów zainteresuję taka forma rozrywki. Ale porada na +

Ostatnio zmieniony: 2011-02-12 20:33:37

Bardzo fajne pomysły.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-31 22:26:18