Jak zachęcić dziecko do jedzenia?

Jedzenie dla dzieci. Każde dziecko może zostać małym smakoszem, lecz wszystko zależy od rodziców. Co właśnie zrobić, aby naszemu dziecku smakowało jedzenie? Z własnego doświadczenia zaprezentuję kilka skutecznych porad.

1

Najważniejsze są stałe pory posiłków i wspólne siadanie do stołu.
Należy starać się jak najczęściej jadać wspólnie z całą rodziną. W miłej i spokojnej atmosferze posiłek smakuje lepiej i szybko znika z talerzyków.


2

Dobrze się sprawdza też rywalizowanie ze sobą, kto pierwszy skończy jeść.


3

Rewelacyjnym sposobem na dobry apetyt jest spacer, np. z tatusiem. Po takim wyczerpującym treningu aż rośnie ochota, by coś przekąsić. Wtedy dzieci jedzą i jedzą.


4

Dobrym pomysłem są również pikniki na świeżym powietrzu, oczywiście jak pogoda dopisuje.


5

Uwagi i spostrzeżenia

- Trzeba uzbroić się w cierpliwość, na wszystko trzeba trochę czasu.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.11.2010

Komentarze

Oczywiście, że fajna sprawa, bo wspólny posiłek przy jednym stole lepiej smakuje. U mnie to codzienność, wspólne śniadania, obiady i kolacje. A przy okazji można trochę się pośmiać lub powspominać coś przyjemnego.

Ostatnio zmieniony: 2013-05-24 19:59:04

Fajna sprawa z tym jedzeniem wspólnie.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-17 11:01:30

Wspólne posiłki to podstawa. Niestety trudno o to w dzisiejszych czasach. Polemizowałabym z tymi wyścigami przy jedzeniu, bo dzieci łykają wtedy, jak indorki - bez gryzienia, co może mieć kiepskie skutki. Ale porada bardzo mi się podoba. I te przedobiednie spacerki z tatusiem :-)

Ostatnio zmieniony: 2010-11-17 12:11:19