Jak zabezpieczyć dom?

W Polsce co roku wypadkom ulega kilkadziesiąt tysięcy dzieci. Najwięcej z nich zdarza się w domu - miejscu pozornie bardzo bezpiecznym i dziecku przyjaznym. Musimy nauczyć się pamiętać, by nie zostawiać filiżanki gorącej kawy na brzegu stołu czy noża w zasięgu ręki dziecka, ale przecież gdzieś musimy przechowywać żrące środki czyszczące czy lekarstwa, musimy nadal gotować i móc cieszyć się ciepłym płomieniem z kominka bez szkody dla naszego malucha. Jak zabezpieczyć dom, aby zminimalizować ryzyko wypadku, któremu mógłby ulec nasz maluszek?

1

Kask do nauki chodzenia Thudguard (109 zł) zabezpiecza główkę dziecka w trakcie raczkowania i nauki chodzenia, jest bardzo lekki i elastyczny. W USA kaski do nauki chodzenia są w powszechnym użyciu, u nas rozpowszechniają się coraz bardziej.


2

Osłona płyty kuchennej, kuchenki na przyssawki REER (59,90 zł) uniemożliwia dostanie się dziecięcych rączek do palników lub płyty grzewczej. Montuje się ją na przyssawki.


3

Bramka ochronna, np. Anna, REER, (197 zł) zabezpieczająca wejście na schody lub do innego pomieszczenia. Świetne rozwiązanie, jeżeli nie chcemy, by dziecko wchodziło do jakiegoś pomieszczenia lub do umieszczenia na górze i u dołu schodów. Mamy pewność, że mały wszędobylski nie spadnie ze schodów.


4

Barierka ochronna do łóżka REER, (114 zł) chroni dziecko przed upadkiem z łóżka. Można zastosować dla kilkulatka, a także w łóżku rodziców, by maluszek nie spadł.


5

Klamka z kluczykiem KATLER (17,90 zł) - bardzo łatwy montaż. Uniemożliwia dziecku otwarcie okna (a także pełni funkcję antywłamaniową). Można zabezpieczyć je w pozycji zamkniętej, jak i uchylnej.


6

Nakładki ochronne na narożniki, 6szt, REER (13,49 zł) wykonane z miękkiego tworzywa, umieszcza się je na krawędziach i rogach, aby chronić przede wszystkim delikatną główkę dziecka.


7

Zaślepki zabezpieczające gniazda elektryczne firmy REER (8,70 zł). Proste, ale bardzo skuteczne. Zaślepkę można usunąć za pomocą dołączonego kluczyka, który przechowujemy w sobie tylko wiadomym miejscu.


8

Zamknięcie zabezpieczające szuflady i szafki, 3szt, REER (12,77 zł). Tego typu zabezpieczeń jest duża gama. W ten sposób możemy zabezpieczyć lekarstwa, środki czyszczące, sztućce i wszystkie inne rzeczy, które trzymamy w szafce, a do których nie chcemy, by nasz maluch miał dostęp.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.11.2010

Komentarze

Jasno i przejrzyście. Wszystkie najważniejsze informacje znajdują się w poradzie. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2010-12-09 20:35:17