Jak wykonywać masaż krocza przed porodem?

Jedną z metod , która być może pozwoli Ci uniknąć nacięcia krocza podczas porodu jest wykonywanie masażu krocza, wpływa on na poprawę elastyczność tkanek tej okolicy. Należy jednak pamiętać, że wymaga on jednak systematyczności.

  • olejek do masażu krocza.
1

Masaż powinien być wykonywany od około 30 tygodnia ciąży, jednak tylko przy braku infekcji pochwy. Przed przystąpieniem do masowania zapytaj lekarza czy możesz go wykonywać.


2

Do masażu stosuj naturalne olejki: z awokado, kiełków pszenicy, które ułatwiają masowanie i uelastyczniają tkanki. Do oleju można dodać kilka kropli Wit. E w płynie. W aptekach jest również do kupienia gotowy olejek do masażu krocza.


3

Najwygodniejsze pozycje do masażu to alko klęk na jednym kolanie z druga nogą lekko odwiedzioną i opartą stopą o podłogę, albo pozycja stojąca z nogą opartą np. o krzesło.


4

Odrobinę olejku nanieś na okolicę wejścia do pochwy i na wargi sromowe od wewnątrz, i wykonuj delikatne ruchy okrężne palcem wokół pochwy. Gdy olejek jest już wchłonięty przez śluzówkę , włóż opuszkę palca do pochwy i uciskać jej dolny brzeg ( w kierunku odbytu) w środku i na zewnątrz, do momentu uczucia pieczenia. Nie naciskaj więcej, poczekaj , aż pieczenie ustanie. W ten sposób zwiększa się odporność na ból i uczucie rozciągania w okolicy pochwy.


5

Masaż należy wykonywać regularnie w ten sam sposób przez kilka dni, a następnie do masażu dołączyć drugi palec.


6

W zależności od samopoczucia możesz dojść do masowania czterema palcami, wtedy krocze można rozciągnąć do 2/3 wielkości główki noworodka.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.12.2009

Komentarze