Jak wybrać zegarek dla dziecka?

Przedstawiamy kilka pożytecznych wskazówek dotyczących wyboru zegarka dla Twojego dziecka.

1

Przede wszystkim nie przepłacaj

Przede wszystkim nie przepłacaj

Małe dzieci mają to do siebie, że zdarza im się niszczyć zarówno ubrania, jak i zabawki, a co dopiero mały i stosunkowo delikatny zegarek. Dlatego też lepiej zrezygnować z kupowania swojej pociesze drogiego czasomierza. Dzięki temu będzie nam mniej szkoda, jeśli przy zabawie z kolegami zechce przy użyciu młotka lub innego tępego narzędzia rozpracować mechanizm jego działania.


2

Cyfrowy czy analogowy?

Nauka odczytywania godzin nie należy do najłatwiejszych, jednak to dość przydatna umiejętność. Jeśli chcielibyśmy, aby nasze dziecko miało możliwość ćwiczyć ją przy każdej możliwej okazji – wybieramy zegarki wskazówkowe. Jeśli zaś zależy nam na tym, aby szybko i bez problemu poradziło sobie z odczytaniem przedstawionej na nim godziny – zainwestujmy w zegarek cyfrowy.


3

Postaw na wygodę

Dzieci lubią ruch, w związku z tym wybierane dla nich zegarki nie mogą go ograniczać. W odstawkę powinny więc pójść wszelkie sztywne, skórzane paski czy duże i ciężkie koperty, a tym bardziej białe komunijne modele. Najlepsze dziecięce zegarki będą zaopatrzone w pasek z materiału lub praktycznego i niebrudzącego się plastiku czy nawet gumy. Koperty powinny być stosunkowo niewielkie i lekkie, aby nie ciążyły na małym dziecięcym nadgarstku.


4

Kolorowe aplikacje – to jest to!

Najatrakcyjniejsze w oczach najmłodszych są zazwyczaj zegarki ozdobione żywymi aplikacjami. Na szczęście w ofercie czołowych producentów takich egzemplarzy jest pod dostatkiem. Na uwagę zasługują chociażby najpopularniejsze wśród dziecięcych zegarków w serwisie Skąpiec.pl modele: dziewczęcy Timex T7B151 oraz chłopięcy Timex T7B888.


5

Pozwól dziecku zadecydować

Na sam koniec bardzo ważna rada. Zegarkiem, który nasza pociecha będzie nosić z największą przyjemnością, będzie ten, który najlepiej wpisze się w jej gusta. Pozwólmy więc jej samej zadecydować, jaki kolor i design będzie miał przeznaczony dla niej czasomierz. Nie krytykujmy krzykliwego różu czy innych ekstrawagancji. Czasem wybory naszych dzieci mogą nas zaskakiwać, jednak pamiętajmy, że to właśnie one będą później ten zegarek nosić.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 06.06.2014

Komentarze

Niby prosty temat, ale fajnie ujęty w poradę :-)
Świetna porada i bardzo pomocna:)