Jak wybrać szkołę rodzenia?

Coraz więcej kobiet w ciąży, aby przygotować się do tak ważnego wydarzenia w ich życiu, jakim jest poród decyduje się na uczęszczanie na zajęcia do szkoły rodzenia, w której doświadczona położna pomoże zrozumieć nam nasze ciało i przygotuje do porodu. Przy wyborze odpowiedniej dla nas szkoły powinnyśmy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

1
Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.civisvita.pl/Data/Sites/1/szkola_rodzenia.jpg Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.civisvita.pl/Data/Sites/1/szkola_rodzenia.jpg

W związku z tym, że szkół rodzenia jest coraz więcej i mamy, w czym wybierać warto przed podjęciem takiej decyzji zastanowić się, czego oczekujemy po takich zajęciach oraz jak chcemy by wyglądał nasz poród czy będzie to poród naturalny czy może ze znieczuleniem.


2

Przed zapisaniem się na zajęcia warto także zapoznać się z planem zajęć prowadzonych w danej szkole i czy tematy tych zajęć są dla nas interesujące.


3

Czy szkoła prowadzi zajęcia praktyczne, które uczą kobietę jak oddychać w czasie porodu gdyż obecnie wiele szkół stawia na naturalny poród a kobieta wykonuje określone czynności wtedy, kiedy podpowiada jej to ciało.


4

Warto dowiedzieć się czy położna prowadząca zajęcia w szkole pracuje także w szpitalu, w którym może akurat będziemy rodzić.


5

Warto także poczytać opinię na temat szkół rodzenia internecie lub zasięgnąć rady znajomych.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.01.2012

Komentarze