Jak wybrać odpowiedniego ginekologa do prowadzenia ciąży?

Ciąża, to cud natury. Jest błogosławieństwem dla każdej kobiety. Gdy dowiadujemy się, że jesteśmy w ciąży, chcemy wszystkiego, co najlepsze dla naszego jeszcze nienarodzonego dziecka. Wybór ginekologa jest, więc jedną z pierwszych ważnych decyzji, które podejmujemy ze względu na dobro naszego dziecka. Oto kilka rad, jak wybrać dobrego ginekologa.

1

Ginekolog, z którym można porozmawiać. Wiele kobiet skarży się, na swoich ginekologów. Mają wiele pytań, szczególnie, gdy jest to pierwsza ciąża. Jeżeli widzisz, że ginekolog, którego wybrałaś niechętnie odpowiada na podstawowe pytania, które zadajesz. Nie zastanawiaj się, po prostu go zmień. Wybór lekarzy jest naprawdę duży. Nie chodź do tego, który nie potrafi poinformować Cię o podstawowych informacjach na temat ciąży.


2

Ginekolog w dobrym gabinecie. Bardzo ważny jest sprzęt, który jest dostępny podczas badań kontrolnych. Niestety zdarza się jeszcze, że niektórzy ginekolodzy w swoich gabinetach nie posiadają podstawowego sprzętu, jakim jest na przykład aparat ultrasonograficzny. Na takie badanie zapraszają na przykład do szpitala. Wiele kobiet myśli, że to normalna sytuacja. Nic bardziej mylnego. Aparat USG powinien być dostępny w gabinecie, szczególnie, gdy jesteś w ciąży i badanie aparatem jest wręcz konieczne. Uwaga! Wbrew opinii wielu Pań, aparat USG dotyczy każdego gabinetu, nie tylko prywatnego.


3

Dobry wybór, to wybór lekarza, który pracuje w szpitalu. Gdy konkretny lekarz prowadzi całą Twoją ciążę, ważne jest, aby tam właśnie pracował. Dlaczego jest to istotne? Otóż, gdy nadejdzie czas porodu, udasz się do szpitala, w którym pracuje lekarz prowadzący ciążę. Dzięki temu, będziesz pod jego opieką. To duży plus, bowiem on przecież zna cały przebieg Twojej ciąży.


4

Gdy kompletnie nie wiesz, jakiego lekarza wybrać na prowadzenie ciąży a żadna z Twoich koleżanek nie korzystała jeszcze z tej „usługi” i nie może polecić Ci nikogo, wówczas polecam poszperać w sieci. Istnieją specjalne strony internetowe, gdzie można przejrzeć lekarzy w danym mieście oraz opinie o nich. Opinie nie są zmieniane ani przez nikogo retuszowane są, zatem wiarygodne.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.08.2009

Komentarze

ciekawe :D

Ostatnio zmieniony: 2013-03-15 15:03:57

Wg mnie istotna jest jeszcze możliwość szybkiego kontaktu z ginekologiem w razie niepokojących obiawów - mój podał mi nr komórki i powiedział, że gdyby cokolwiek się działo, to dzwonić i się nie krępować, bo lepiej, jak zadzwonię, a sprawa nie okaże się groźna, niż gdy powstrzymam się przed telefonem, a będę wymagała interwencji lub gdy zacznę się leczyć na własną rękę.
Ważne też by był sympatyczny, wiem, że kompetencje są najważniejsze, ale lubię się czuć dobrze w czasie wizyty, wiedzieć, że mogę zapytać i że mnie nie wyśmieje itp. Dzisiaj jest taki wybór - szczególnie w miastach, że na to też warto zwrócić uwagę.

Ostatnio zmieniony: 2010-08-28 17:03:02