Jak wybrać dobrego pediatrę ?

W życiu każdej mamy nadchodzi dzień, w którym musi udać się do lekarza ze swoim maleństwem. Najlepiej gdyby nasz pierwszy wybór okazał się trafny. Niestety często zdarza się,że po kilku wizytach decydujemy się na zmianę lekarza. Jak dokonać właściwego wyboru?

1

Każda mama posiada w swoim otoczeniu znajome mamy, które mogą polecić godnego uwagi pediatrę. Takie informację pozwolą Ci stworzyć listę konkretnych nazwisk.


2

Mając do dyspozycji nazwiska poleconych lekarzy jesteś w stanie bardzo łatwo zweryfikować opinie na ich temat. Wpisują w wyszukiwarkę dane nazwisko możesz przeczytać co o konkretnym pediatrze sądzą inne mamy. Wielu lekarzy posiada własne strony internetowe, na których możesz sprawdzić jakie doświadczenie posiada interesujący Cię pediatra. Pamiętaj jednak, aby określić co jest dla Ciebie najważniejsze przy wyborze lekarza dla Twojego dziecka.


3

Jeśli masz do wyboru kilku lekarzy warto wybrać tego z większym doświadczeniem. Nie jest sztuką przepisać antybiotyk. Jest jednak sztuką znaleźć inne rozwiązanie, które pomoże wyleczyć Twoje dziecko bez podawania antybiotyku. Lekarz, który przy okazji najdrobniejszej przypadłości wypisuje receptę na antybiotyk nie jest dobrym lekarzem. Może w przypadku pierwszego w życiu dziecka przeziębienia wystarczy tylko witamina C w kroplach i woda morska do nosa?


4

Pediatra powinien mieć tzw. „podejście” do dzieci. Żadna z mam nie chce aby jej dziecko płakało przy każdym badaniu i kojarzyło lekarza tylko z nieprzyjemnymi czynnościami.


5

Dobry lekarz potrafi i chce odpowiedzieć na każde pytanie zadane przez zatroskaną mamę. Jeśli pediatra lekceważy Twoje spostrzeżenia, nie słucha Twoich uwag, nie odpowiada w sposób satysfakcjonujący na Twoje pytania…nie będziesz zadowolona ze swojego wyboru.


6

Wybierając się z dzieckiem do lekarza oczekujesz, że poświęci Wam tyle czasu ile wymaga sytuacja. Jeśli lekarz nerwowo spogląda na zegarek, a na jego twarzy widać zniecierpliwienie…pomyśl o zmianie pediatry.


7

Podstawowa zasada – musisz mieć pełne zaufanie do lekarza opiekującego się Twoim dzieckiem. Jeżeli masz ciągłe wątpliwości odnoszące się do stawianych diagnoz musisz przemyśleć czy na pewno warto leczyć dziecko u takiego pediatry.


8

Uwagi i spostrzeżenia

  • Zawsze ufaj swojej intuicji,bo matka wie najlepiej jaki wybór będzie dobry dla jej dziecka.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.01.2011

Komentarze

Porada przydatna:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-22 21:20:08

super, bardzo przydatna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-13 18:22:00

Bardzo ciekawa i dobra porada. Przyda mi się :)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-03 12:39:10

Porada bardzo potrzebna dla młodych mam.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-27 17:41:10