Jak uprać bieliznę dla dziecka o wrażliwej skórze?

Upranie bielizny niemowlęcia lub dziecka, mających wrażliwą lub skłonną do alergii skórę, jest zadaniem wyjątkowo trudnym. Wprawdzie w sklepach wybór proszków i płynów jest niemały, ale czasem najlepsze (i najtańsze :-)) sposoby i materiały na oczyszczenie bielizny dla „wrażliwca” znajdują się praktycznie pod ręką w każdym domu.

  • Płatki mydlane, mydło dziecięce, ocet, gorąca woda.
1

Jeśli skóra malca źle reaguje nawet na proszki przeznaczone specjalnie do prania ubrań dziecięcych, sięgnij po niezawodne płatki mydlane – kupisz je w każdej drogerii lub sklepie z art. chemii gospodarczej. Sięgaj tylko po te z atestem – wtedy masz pewność, że wykonano je z łagodnego mydła i bez dodatku agresywnych środków zapachowych.


2

Jeżeli kupione płatki mydlane się skończyły, wykonaj je samodzielnie: kup łagodne, antyalergiczne mydło przeznaczone dla dzieci i zetrzyj je na tarce o grubych oczkach. Na jedno pranie użyj ok. pół startej kostki mydła.


3

Pierz bieliznę dziecięcą zawsze osobno. Rzeczy wykonane z bawełny koniecznie gotuj (obowiązkowo gotuj majtki i pieluszki). Przed praniem koniecznie usuń pod bieżącą wodą zanieczyszczenia z kału czy resztki jedzenia z koszulek i śliniaków.
Jeśli bielizna małego alergika wymaga moczenia przed praniem właściwym, lepiej wymocz ją albo w wodzie z dodatkiem garści soli, albo też w roztworze płatków mydlanych, nigdy w proszku.


4

Niezależnie od tego, czy bieliznę pierzesz w proszku, płynie, płatkach czy w mydle, i niezależnie od tego, czy pierzesz ją ręcznie, czy w pralce, zawsze porządnie ją wypłucz. Jeśli pierzesz w pralce, powtórz program płukania i nigdy nie stosuj zapachowych płynów zmiękczających. Jeśli uważasz, że bieliznę musisz zmiękczyć, możesz dodać do ostatniego płukania pół szklanki octu - ocet przy okazji zdezynfekuje bieliznę.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.07.2013

Komentarze