Jak uniknąć rutynowego nacięcia krocza podczas porodu?

Jak wiadomo w Polsce nacięcie krocza stosowane jest jako rutynowy zabieg podczas porodu. Jest jednak sposób, który pozwoli uniknąć tego przykrego zabiegu i związanych z nim późniejszych dolegliwości.

1

Sposób na uniknięcie nacięcia jest bardzo prosty. Wystarczy w okresie ciąży ćwiczyć mięśnie Kegla. Nie wymaga to od kobiety większego wysiłku, wystarczy pamiętać tylko o systematyczności.


2

Mięśnie Kegla można zidentyfikować podczas oddawania moczu, a raczej przerywając jego oddawanie. Gdy się je napina jednocześnie zaciska się zwieracze odbytu, cewki moczowej i wejście do pochwy. Najlepiej jest ćwiczyć "na sucho".


3

Ćwiczenie polega na napinaniu mięśni przez kilka sekund i rozluźnianiu ich. Wystarczy ćwiczyć raz dziennie, żeby je wzmocnić co spowoduje wzmocnienie mięśni oraz łatwiejszy poród oraz szansę na uniknięcie nacięcia.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Pamiętaj o systematyczności!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 16.02.2011

Komentarze

Mięśnie te powinno się ćwiczyć tylko "na sucho". Ćwiczenia w trakcie oddawania moczu mogą skutkować zaburzeniami mikcji i infekcjami.

Ostatnio zmieniony: 2013-06-14 14:18:43

Takie ćwiczenia sprawdzają się nie tylko w czasie porodu, ale też stymulują odczuwanie przyjemności seksualnej u obu stron, zatem warto ćwiczyć zawsze.

Ostatnio zmieniony: 2012-02-10 12:03:18