Jak szybko można zacząć nosić noworodka w chuście?

Chusta jest doskonałą alternatywą dla rąk rodzica bo przecież każde dziecko wymaga noszenia, już od urodzenia. Jest narzędziem, które należy nauczyć się obsługiwać i korzystać we właściwy sposób tak, by przynosiło wyłącznie korzyści. Z chusty można korzystać od dnia narodzin, ważne jest jednak aby używać jej poprawnie, aby nie uszkodzić delikatnego układu kostnego niemowlęcia.

  • wiązana chusta elastyczna, wiązana chusta tkana
1

Do noszenia noworodka najlepsza jest wiązana chusta elastyczna. Nie wymaga ona dociągania, poprawiania, łatwo się wiąże i wybacza błędy początkujących rodziców.
Chusta elastyczna pozwala na noszenie dziecka w pozycji poziomek (kołyska) oraz w pozycji pod kątem do podłoża (nie w pionie ale tez nie na leżąco).


2

Chusta wiązana tkana jest chustą sztywniejsza, wymagająca pewnej wprawy aby związanie i dociągniecie chusty prawidłowo podtrzymywało kręgosłup dziecka. Dlatego też aby nosić w chuście tkanej noworodka dobrze jest wybrać się na warsztaty, gdzie doświadczony instruktor pokaże jak robić to prawidłowo.

W chuście tkanej można nosić niemowlęta w pozycji pionowej:


3

Wielu fizjoterapeutów odradza noszenie noworodków w pionie. Szczególnie gdy rodzice dopiero uczą się dociągania chusty tkanej, jej nieprawidłowe związanie może generować niebezpieczeństwo niewłaściwego podparcia dla delikatnego kręgosłupa dziecka.
W chuście tkanej można nosić małe dzieci w pozycji poziomek (kołyska).


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.12.2010

Komentarze