Jak spędzać z dzieckiem czas?

Dzieci to najwspanialsze istotki świata, niemal każde dziecko jest pełne pozytywnej energii. Przedstawię kilka sposobów jak zapewnić dziecku czas.

1

Najlepiej jest często wychodzić z naszym dzieciaczkiem na plac zabaw - dzieci to kochają, uwielbiają karuzele, huśtawki, a najbardziej zjeżdżalnie.


2

Kolejnym krokiem do spędzania wolnego czasu z naszą pociechą jest czytanie mu książek na dobranoc, lecz najlepszym rozwiązaniem są własne opowieści - dziewczynkom np można opowiadać o księżniczkach, natomiast chłopcom o dzielnych rycerzach, smokach i samochodach :)


3

Dzieci uwielbiają bawić się klockami, w szczególności "Lego" - przenoszą się wtedy w świat fantazji i budują niesamowite rzeczy.


4

Jednak najlepszą z zabaw jest tzw " chowanego" albo berek cukierek, dzieciaczki lubią biegać.


5

Jak dziecko nam trochę dorośnie zacznijmy poszerzać jego talenty: zapiszmy je na jakieś dodatkowe zajęcia - rytmikę,rysunek, taniec, keyboard czy też nauka języka. Już od początku powinniśmy nasze pociechy uzdalniać wszechstronnie.


6

Bardzo popularnym zajęciem dla starszych dzieci jest tzw." Origami". Dziecko wtedy może wykazać się talentem. Takie drobne rzeczy też cieszą.


7

Granie w gry planszowe rozwija spostrzegawczość i koncentrację u dzieci.


8

Dzieci lubią także bardzo rysować, w szczególności dziewczynki, dobrym sposobem są kolorowanki :)


9

Fajnie jest też jak zorganizowane są dla dzieci zabawy integracyjne wśród jego rówieśników, to poszerza relacje z innymi dziećmi.


10

Jeżeli nie macie z nieco starszym dzieckiem co robić w domu, wybierzcie się na festyn - to też fajna metoda na spędzenie wolnego czasu bo na festynach zawsze dużo się dzieje, jest co robić! :)


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.09.2012

Komentarze

mądra porada ;) pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2013-01-18 21:05:17