Jak skutecznie zabezpieczyć się podczas seksu po porodzie?

Pewnie większość kobiet po porodzie nie chce od razu zachodzić w kolejną ciążę a wracając do pełni życia intymnego ze swoim partnerem chce mieć poczucie komfortu i bezpieczeństwa zamiast strachu przed ewentualną ciążą, dlatego warto wiedzieć jak skutecznie zabezpieczyć się podczas seksu po porodzie.

1

Prezerwatywy są dobrym rozwiązaniem, ponieważ w żaden sposób nie wpływają na karmienie przez kobietę piersią a do tego chronią przed zakażeniem i nawilżają.


2

Stosowanie minipigułek, które nie szkodzą dziecku a hamują owulację i zagęszczają śluz szyjki macicy uniemożliwiając rozwój błony śluzowej macicy gdzie zagnieżdża się zarodek.


3

Hormonalne zastrzyki są to zastrzyki domięśniowe, które kobieta przyjmuje raz na trzy miesiące a ich działanie jest podobne do działania minipigułek.


4

Wkładka domaciczna, która blokuje plemniki w ich wędrówce do jajowodu oraz nie dopuszcza do zagnieżdżenia się zapłodnionego już jaja.


5

Jeżeli kobieta nie karmi piersią to może stosować dowolne metody antykoncepcyjne oraz te, które stosowała przed zajściem w ciążę.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 19.01.2012

Komentarze