Jak skutecznie poradzić sobie z kolką niemowlęcą?

Jeśli Twoje dziecko ma kolkę a wszystkie wypróbowane przez Ciebie sposoby okazały się nieskuteczne (krople, gorące okłady, masaże itp) to najwyższy czas wypróbować naprawdę skuteczną metodę - rurkę do odgazowania

  • rurka, oliwka
1

Na portalach aukcyjnych bez problemu zakupić możemy rurkę do odgazowania brzuszka niemowlęcia, które ma kolkę. Wystarczy wpisać słowa kluczowe (kolka, rurka). Ciekawostką jest, że w wielu krajach kobiety otrzymują taką rurkę opuszczając z dzieckiem szpital.


2

Kiedy nadejdzie wieczór a dziecko zacznie płakać z powodu kolki przygotuj zakupioną rurkę oraz oliwkę dla dzieci. Cieńszy koniec rurki zamocz w oliwce i wsuń na głębokość 1-2cm w pupę niemowlęcia. Trzymając jedną ręką rurką drugą wykonuj delikatny masaż brzuszka dziecka, wykonując kółka.


3

Już po chwili z rurki powinno uchodzić powietrze (może być również z kałem). Dziecko szybko poczuje ulgę a rodzić zadowolenie. Rurkę należy stosować w razie potrzeby. Jest to jedyny mi znany, bezpieczny i skuteczny sposób na kolkę niemowlęcą.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • jeśli z rurki nie uchodzi powietrze, sprubój ją delikatnie przesówać w przód i tył


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.05.2011

Komentarze

Kolka trwa zwykle do 6 miesiąca niemowlęcia najczęściej to przyczyna nie rozwiniętych jelit.Mamy stosują wszystko co możliwe,a dziecko płacze z bólu, jest to okropne nie przespane noce dziecka i mamy:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-22 21:50:16

no nie wiem :) my dużo przeszliśmy przy kolce naszego syna i po wszystkim już wiem, że to była wina nie wykrytej skazy białkowej.

Ostatnio zmieniony: 2011-05-21 20:18:15