Jak rozpoznać objawy rozpoczynającego się porodu i kiedy należy jechać do szpitala? (część 2)

Porody „uliczne” zdążają się bardzo rzadko i możesz być pewna, że raczej swego porodu nie przegapisz. Zwykle wcześniej występują objawy, które skłaniają przyszłe mamy do wizyty u lekarza lub w szpitalu na Izbie Przyjęć.

1

Objawy ogólne mogące świadczyć o zbliżającym się porodzie to: kołatanie serca, ogólny niepokój, ból głowy, uderzenia krwi do głowy, uczucie gorąca, nerwobóle uciskowe, nawracające bóle okolicy krzyżowej, zmniejszenia wagi ciała występujące w ciągu ostatnich kilku dni przed porodem.


2

Objawy ze strony przewodu pokarmowego: wymioty, biegunka, brak łaknienia, wzdęcia. Dolegliwości te są spowodowane działaniem hormonów, jak również wskutek ucisku główki na odbytnice.


3

Występują zwiększone upławy, mogą być spowodowane odchodzeniem czopa śluzowego lub sączeniem się wód płodowych. Do tego może dochodzić uczucie pełności w okolicy krocza.


4

Krótko przed porodem może dochodzić do zmniejszenia się odczuwania ruchów dziecka, jest to spowodowane zmniejszeniem „miejsca w macicy”, jeśli jednak odczuwasz ruchy bardzo gwałtowne lub nie odczuwasz ich wcale skontaktuj się z lekarzem lub jedź do szpitala na Izbę Przyjęć.


5

Gdy odejdą Ci wody płodowe: jeśli są czyste lub z niewielką domieszką pasemek krwi możesz spokojnie poczekać 2-3 godziny (jeśli czujesz normalne ruchy dziecka) i spokojnie jechać do szpitala, jeśli jednak wody płodowe są zabarwione na kolor zielony, lub są krwiste (jak przy miesiączce) nie zwlekaj tylko jedź do szpitala od razu. Jeśli po odejściu wód płodowych wysunie się z pochwy sznur pępowiny natychmiast wezwijcie karetkę pogotowia a TY połóż się tak by Twoja miednica była uniesiona wyżej w stosunku do reszty ciała.


6

Gdy występuje regularna czynność skurczowa co 10-7 minut , nasilająca się siła skurczu, skurcze nie ustępują po odpoczynku może to oznaczać, że rozpoczął się poród właściwy i należy udać się do szpitala.


7

Pamiętaj, że początek oraz sam poród u każdej z kobiet może przebiegać zupełnie odmiennie.Również kolejny poród u tej samej rodzącej może przebiegać zupełnie odmiennie od poprzedniego. Jeśli czujesz lęk lub niepewność nie zwlekaj, jedź do szpitala by tam uzyskać odpowiedź na Twoje wątpliwości.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 29.12.2009

Komentarze

...

Ostatnio zmieniony: 2013-03-15 15:15:50

Coś strasznego...

Ostatnio zmieniony: 2012-08-25 16:02:16

Ciarki mnie przechodzą. Niedługo biorę ślub i nie wiadomo co dalej:-)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-24 12:56:06

Ciekawa porada :)

Ostatnio zmieniony: 2011-02-16 21:17:26

Super porada. Wiem czego się spodziewać.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-30 11:00:07

Fajna porada:)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-29 18:13:10