Jak radzić sobie ze zgagą w ciąży?

W ciąży jesteśmy bardziej narażone na infekcje, niedogodności ze strony układu pokarmowego, jak i całego organizmu. Przy tym musimy uważać na tom, jakie leki przyjmujemy, by nie zaszkodzić sobie, a w szczególności dziecku. Jednym ze sposobów walki z dolegliwościami są to domowe przepisy i sposoby.

  • mleko, kminek w ziarenkach, lek na zgagę, szklanka
1

Z każdym tygodniem ciąża jest bardziej zaawansowana, przez co dziecko rośnie i uciska na niektóre narządy układu pokarmowego powodując przy tym dyskomfort. Co w następstwie powoduje zgagę, niestrawność, zatwardzenie bądź biegunkę.
Najprościej by było ograniczyć ilość przyjmowanych pokarmów, a zwiększyć ilość posiłków spożywanych w ciągu dnia. Żołądek i jelita nie są wówczas zbytnio obciążone wykonując systematyczną pracę. Bardzo ważne w ciąży jest również to, by nie najadać się bezpośrednio przed snem lub drzemką. Unikniemy dzięki temu refluksu, czyli osłabienia zastawki zamykającej ujście do przewodu pokarmowego. Wówczas pokarm i kwasy z żołądka nie będą się cofać, co zapobiegnie uczuciu pieczenia w przełyku.


2

Najłagodniejszymi lekiem w walce ze zgagą, jakie możesz przyjmować w ciąży jest Rennie lub podobne leki na zgagę. Nie szkodzi on dziecku, a stosunkowo szybko zamienia nadmiar kwasów w żołądku w wodę likwidując zgagę. Jedynie o czym trzeba pamiętać przy przyjmowaniu tego leku to, by nie przekroczyć maksymalnej dziennej dawki jaką można przyjąć, którą znajdziemy w ulotce.


3

Jeśli natomiast nie chcesz przyjmować jakiejkolwiek chemii, możesz wesprzeć się domowymi sposobami w walce ze zgagą. Stosunkowo skutecznym sposobem jest szklanka mleka, nie koniecznie ciepłego. Pomaga lecz na krótko i nie zawsze, zależy jak uciążliwa jest zgaga. Lepszym sposobem na zgagę jest kminek, ale musi on być w postaci ziarenek, a nie mielony. Możemy spożyć go bezpośrednio z łyżeczki i zapić np. sokiem lub mlekiem. Możemy również wsypać kminek do płynu, a następnie wypić.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.08.2012

Komentarze

Wszystkie sposoby są dobre a zgaga nadal jest:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-22 21:41:33