Jak radzić sobie z nudnościami w ciąży?

Mdłości pojawiają się około 6-8 tygodnia ciąży i powinny ustępować w okolicy czwartego miesiąca. Niekiedy jednak utrzymują się nawet przez całą ciążę i trzeba nauczyć się z nimi jakoś żyć. Nie ma niestety leku idealnego dla wszystkich kobiet, są jednak pewne sposoby które warto wypróbować, może znajdziecie coś co przyniesie wam ulgę.

1

Nie przejadaj się, jedz małymi porcjami, ale częściej - co dwie trzy godziny, staraj się jeść zanim poczujesz napad głodu, ponieważ dochodzi wtedy do spadku poziomu cukru we krwi, poza tym w pustym żołądku gromadzi się dużo kwasu żołądkowego.


2

Nie popijaj podczas posiłku, lepiej zrób to około pół godziny po jedzeniu.


3

Przy łóżku trzymaj zawsze ciasteczka lub krakersy, zanim wstaniesz zjedz kilka, mogą również przydać się w nocy gdy obudzą Cię mdłości spowodowane głodem.


4

Po posiłku odczekaj kilka minut z myciem zębów.


5

Unikaj potraw ciężkostrawnych, smażonych, tłustych. Przestaw swój organizm na warzywa i owoce i najlepiej sezonowe i świeże.


6

Nie kładź się od razu po posiłku, usiądź prosto lub jeśli jesteś zmęczona to wybierz pozycje półsiedząca.


7

Niektórym przyszłym mamom pomaga wąchanie świeżego koperku.


8

Mogą Ci również pomóc: coś kwaśnego do jedzenia lub do picia np. kiszony ogórek, sok z cytryny, woda gazowana, jabłko lub sok jabłkowy.


9

Czasami najlepsze sposoby zawodzą. Jeśli minął drugi trymestr ciąży, lekarz może zalecić przyjmowanie preparatów zmniejszających mdłości.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.12.2009

Komentarze