Jak przygotować się na pierwsza wizytę z dzieckiem u lekarza? (część I)

Jeśli Twój maluszek jest zdrowy a w domu odwiedziła Was położna środowiskowa oraz lekarz pediatra, pierwsza wizyta w przychodni powinna odbyć się około 6 tygodnia życia dziecka, tuż przed terminem drugiego szczepienia. Pierwsze szczepienie odbyło się w szpitalu a wpis znajduje się w książeczce zdrowia dziecka oraz w karcie szczepień, które otrzymałaś w dniu wypisu ze szpitala.

1

Przed pierwszą wizytą warto zadzwonić do poradni i dowiedzieć się, czy Wasza deklaracja dotarła do przychodni i czy Wasze dziecko zostało zapisane.


2

Wszystkie swoje pytania zapisz na kartce, tak aby nic nie uleciało Ci z głowy w gabinecie, podczas wizyty będzie przejęta, dziecko może marudzić i płakać.


3

Nie zapomnij zabrać ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty: książeczkę zdrowia dziecka – zawiera ona informacje dotyczące przebiegu porodu, ile punktów podczas porodu otrzymało maleństwo, jakie badania miało wykonane podczas pobytu na oddziale , wypis ze szpitala, kartę szczepienia dziecka.


4

Zapakuj dodatkowe ubranka i pampersy, może również przydać się pielucha tetrowa lub specjalny podkład jednorazowy na którym będziesz mogła przewinąć i rozebrać maluszka, chusteczki nawilżające.


5

Wybierz odpowiednią porę, tak by dziecko było najedzone i wyspane.


6

Ubierz dziecko w ubranka, które łatwo i szybko się zdejmują: bez troczków, ciasnych ściągaczy, z dużym dekoltem na szyję.


7

W poczekalni zdejmij dziecku kombinezon lub dodatkowe ubranko by maleństwo nie przegrzało się.


8

Zadawaj pytania, lekarz jest po to by odpowiedzieć na każde Twoje pytanie nawet Twoim zdaniem „najgłupsze”.


9

Jeśli podczas wizyty lekarz podaje termin np. szczepienia lub inne ważne informacje poproś aby to co najważniejsze zapisał Ci na kartce, po wyjściu z gabinetu możesz o czymś ważnym zapomnieć.


10

Załóż teczkę na dokumenty maluszka. Składaj tam: wypis ze szpitala, książeczkę zdrowia dziecka, wyniki badań. Warto również prowadzić zeszyt z notatkami dotyczącymi dziecka: uczulenia na leki, uczulenia na pokarm, wskazówki lekarza dotyczące postępowania z maluszkiem. W książeczce zdrowia dziecka brak jest miejsca na takie informacje, poza tym jest to dokument w którym osoba nieupoważniona nie może dokonywać żadnych wpisów.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.01.2010

Komentarze

Fajna porada:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-22 21:19:08