Jak przygotować się na krótki weekendowy wyjazd z dzieckiem?

Na upragnione wakacje czekamy przez cały rok. Często planujemy je z dużym wyprzedzeniem, a czasami decydujemy się na coś bardziej spontanicznego. Wielokrotnie staramy się wyjeżdżać nie tylko na długie wakacje, ale również robić weekendowe wypady za miasto. Niezależnie jednak od tego gdzie, kiedy i na jak długo pojedziemy, inaczej będą wyglądać nasze przygotowania do wakacji spędzanych samotne, a inaczej gdy towarzyszyć będą nam dzieci. Jadąc z dziećmi, szczególnie z maluchami w wieku do 3 lat, musimy pamiętać o znacznie większej ilości rzeczy, które albo będą niezbędne, albo też mogą się przydać w nagłych sytuacjach. Warto zatem uprzednio przygotować sobie listę rzeczy, które powinny się znaleźć w naszym wakacyjnym bagażu.

1

Pieluchy

Jeśli maluch używa jeszcze pieluch warto się w nie zaopatrzyć, szczególnie wówczas gdy nie mamy pewności czy w miejscu, w którym będziemy przebywać, będzie można je kupić (pieluszki innej firmy, do których dziecko nie jest przyzwyczajone, mogą je uczulać lub powodować dyskomfort). Jeśli natomiast maluch korzysta już z nocniczka, to zabierzmy go ze sobą, jeśli to nie stanowi większego problemu. Własny nocnik zapewni dziecku większy komfort a poza tym będziemy mieli większą pewność co do czystości toalety z której korzysta dziecko.


2

Ubrania

Ubrania Jeżeli zabierasz ze sobą dziecko na wyjazd nie zapomnij spakować mu podstawowych rzeczy takich jak ubrania, jedzenie i środki pielęgnacyjne.

Zupełnie małe dziecko nie brudzi się aż tak często jak maluch, który już sam chodzi. Warto zatem zabrać ze sobą taką ilość ubrań, która będzie wprost proporcjonalna do ilości dni urlopowych i umiejętności naszego dziecka. Nie zapominajmy o takich ubraniach jak: kurtka przeciwdeszczowa, strój kąpielowy, wygodne buciki do biegania np. sandałki z zabudowaną piętą, clogi (klapki z pianki), czapka lub kapelusik chroniący przed słońcem, itp.


3

Butelka

Jeśli maluch pije z butelki, wówczas oczywiście zabieramy nie tylko ją, ale również cały związany z nią osprzęt tzn. smoczki, sterylizator, szczotkę do mycia butelek itp. Jeśli natomiast maluch nie pije już z butelki, ale korzysta z własnego talerzyka, miseczki i sztućców, wówczas można mu zrobić przyjemność i zabrać jego serwis. Wyjazd z małym dzieckiem wymaga również zabrania ze sobą ulubionego i sprawdzonego jedzenia, a zatem kaszek, mleka modyfikowanego, obiadków w słoiczkach, herbatki granulowanej itp.


4

Leki i środki pierwszej pomocy

Leki i środki pierwszej pomocy Nawet na krótkim wyjeździe dziecko nie raz upadnie. Warto zabezpieczyć się i przygotować apteczkę dla małego szkraba.

Na wakacje zawsze zabierajmy ze sobą apteczkę, w której znajdzie się coś na gorączkę, plastry, środek na oparzenia, woda utleniona, jałowe gaziki, wapno, termometr, środek na wzdęcia typu Espunisan, buteleczki soli fizjologicznej, leki na biegunkę typu Orsalit lub Floridlar, probiotyki typu Acidolac Baby itp. itp.


5

Kosmetyki pielęgnacyjne

Kosmetyki pielęgnacyjne Warto przygotować środki do kąpieli i odpowiedni strój, aby nasze dziecko mogło w pełni korzystać z uroku weekendowego wyjazdu.

Maluchowi na pewno przydadzą się balsamy do ciała, kremy z wysokim filtrem słonecznym (30 UV,50 UV), woda morska w sprayu do czyszczenia noska np. Sterimar Baby, kremy przeciwko odparzeniom np. Alantan Plus, szczoteczka i pasta do zębów, płyn do kąpieli i szampon do włosków (lub dwa w jednym np. Bobini) itp.


6

Dokumenty

Przygotowując malucha do wyjazdu nie zapominajmy o podstawowym dokumencie jakim jest książeczka zdrowia dziecka. Jeśli natomiast zabieramy malucha za granicę wówczas musimy pamiętać żeby miał ważny dowód osobisty lub paszport.


7

Wózek

Spacerówka na wakacjach zawsze jest mile widziana, szczególnie, gdy jest to spacerówka typu parasolka, a zatem da się ją łatwo złożyć i wszędzie ze sobą zabrać. Parasolka powinna być lekka, łatwo się prowadzić i zawierać mało miejsca po złożeniu. Taki wózek na wakacjach znacznie ułatwia spacery i dłuższe wędrówki, ale część rodziców decyduje się również na korzystanie z nosidełek, albo specjalnych chust, dzięki którym podróżowanie z dzieckiem jest dla obu stron wygodne i bezpieczne.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.08.2013

Komentarze