Jak przygotować się do ciąży?

Każda kobieta, która świadomie planuje swoje macierzyństwo oraz chęć posiadania dziecka chciałaby się jak najlepiej do tego przygotować i nie chodzi tutaj tylko o warunki psychiczne, ale także o stronę fizyczną. Jak powszechnie wiadomo przyszli rodzice mogą zadbać o zdrowie swojego przyszłego dziecka jeszcze przed jego poczęciem. Oto kilka podstawowych wskazówek, które pomogą przyszłym mamą przygotować swoje ciało i umysł do przyjścia na świat wyczekiwanego maluszka:

1
Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.warzywa-owoce.com/cdata/Image/warzywa222.JPG Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.warzywa-owoce.com/cdata/Image/warzywa222.JPG

Jeżeli przygotowujemy się do bycia mamą to ważne jest, aby zacząć przywiązywać wagę do odżywiania się. Zdrowa i bogata w witaminy dieta to pierwszy krok do tego, aby nasze ciało zaczęło w prawidłowy sposób funkcjonować. Bowiem niedowaga lub nadwaga często prowadzą do komplikacji przy poczęciu dziecka oraz osłabienia organizmu i zmniejszenia jego mechanizmów obronnych, co w rezultacie może prowadzić do poronień czy późniejszych komplikacji w czasie ciąży.


2

Należy pamiętać, że przed planowanym zajściem w ciążę warto zacząć zażywać kwas foliowy, który jest składnikiem wspomagającym rozwój płodu oraz zmniejsza ryzyko powstawania zaburzeń cewy nerwowej u dziecka. Kwas foliowy można zażywać nie tylko w postaci tabletek dostępnych w aptece bez recepty, ale także spożywając produkty bogate w tą witaminę. Produkty takie to między innymi: fasola, kapusta czy banany.


3

Przed zajściem w ciążę dobrze jest umówić się na wizytę u ginekologa i przeprowadzić chociażby podstawowe badania w celu sprawdzenia naszego stanu zdrowia. Przykładowe badania to cytologia, USG narządów rodnych.


4

W związku z tym, że okres ciąży to dla kobiety i jej organizmu duży wysiłek warto zadbać o swoją formę fizyczną. Ruch jest tak ważny gdyż pozwala się zrelaksować a tym samym pozbyć wszelkich napięć.
A jak wiadomo kobiecie zrelaksowanej i wypoczętej nieobarczonej problemami dnia codziennego dużo łatwiej jest zajść w ciążę niż stale zabieganej bizneswoman.


5

Jeżeli jesteś niewolnicą używek warto wcześniej pomyśleć o ich rzuceniu, aby oczyścić nasz organizm z wszelkich toksyn i nie zdrowych dla nas i dla przyszłego dziecka substancji. Zarówno alkohol jak i papierosy mogą znacząco utrudniać zajście w ciążę oraz prowadzić do poronień.


6

Niezwykle istotną sprawą jest w takiej sytuacji seks. Wiele par starając się o dziecko myśli podczas zbliżenia o zapłodnieniu, co tylko pogarsza szansę na poczęcie dziecka a tym czasem powinniśmy czerpać przyjemność z samego faktu bycia razem. Czerpanie przyjemności z bliskości z partnerem oraz pełen relaks sprawia, że szybciej dochodzi do zapłodnienia.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 16.01.2012

Komentarze

Fajne porady nie tylko dla kobiet planujących już dziecko ale również dla wszystkich młodych dziewczyn - warto dbać o własne zdrowie, bo prawidłowe odżywianie nie poprawi "działania" naszego organizmu z dnia na dzień - na to potrzeba trochę więcej czasu.Na razie nie planuję dziecka ale mój ginekolog polecił mi kapsułki z olejem z wiesiołka - jak to powiedział: tak na przyszłość.Pozdrawiam i życzę zdrówka wszystkim kobietom.

Ostatnio zmieniony: 2012-02-15 00:51:48