Jak przygotować noworodka na pierwszy zimowy spacer?

W ciepłe wiosenno-letnie dni pierwszy spacer noworodka urodzonego o czasie może odbyć się już około 10-14 dnia od porodu. Dzieci „zimowe” muszą poczekać co najmniej 3 tygodnie na pierwsza przechadzkę.

1

Przed pierwszym spacer koniecznie musisz dziecko „werandować” przez około 7 dni zanim pójdziecie na pierwszy spacer.


2

Werandowanie polega na stopniowym przygotowywaniu dziecka do zimnego powietrza, kładąc je ciepło ubrane w pokoju przy otwartym oknie. Pierwsze werandowanie powinno trwać 10-15 minut, i stopniowo każdego dnia możemy czas ten wydłużać o kolejne 5-10 minut.


3

Zimą można werandować i chodzić z dzieckiem na spacery , gdy temperatura na podwórku nie jest niższa niż -10°C. Przy wietrznej pogodzie i opadach deszczu lub śniegu pilnuj aby buźka dziecka była osłonięta, lub całkowicie zrezygnuj ze spacerów. Jednak bez potrzeby nie podnoś budki wózka i nie przykrywaj folią, ponieważ w ciągu kilku minut wokół dziecka zrobi się duszno.


4

Przed wyjściem posmaruj buźkę dziecka tłustym kremem ochronnym przeznaczonym dla dzieci. Na podwórku nie zakrywaj ust maluszka szalikiem, ponieważ podczas oddychania para skropli się na szaliku i może dojść do odmrożenia buzi.


5

Aby zabezpieczyć dziecko przed mrozem ubierz je ciepło, najlepiej na cebulkę. Przykryj ciepłym kocykiem. Takie zabezpieczenie będzie wystarczające, dziecko nie zmarznie.


6

Zimą dzieci mogą przebywać na mrozie nawet 1,5 godziny bez obawy, że się przeziębią. Dzieci, które mają dużo kontaktu z chłodnym powietrzem hartują się i przez to stają się mniej podatne na przeziębienia. Maluchy przegrzewane częściej chorują i są mniej odporne na zarazki.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.12.2009

Komentarze

Dziękuję za poradę. W zastąpić wózek sankami, jeżeli dziecko oczywiście stabilnie siedzi:)