Jak przygotować dziecko do szczepienia?

Wizja pielęgniarki z igłą stanowi postać z największych koszmarów dziecięcych. Jak się nasze dziecko przygotować do nieuniknionego?

1

ROZMOWA - dziecko należy przygotować do wizyty. Nie należy robić tego na wiele dni przed samym dniem szczepienia, żeby puszczając wodze fantazji dziecko nie stresowało się przez dłuższy czas. Należy omówić potrzebę szczepienia, możliwe skutki niewykonania tego zabiegu - unikać należy wywołania strachu tylko uświadomienie.


2

ZABAWKA - koniecznie powinno się zabrać ze sobą ulubioną przytulankę dziecka, na której dziecko może przenieść obawy i strach. Przytulanka powinna być przy dziecku przez cały czas.


3

LEKARZ I PIELĘGNIARKA - rozmowy na temat szczepienia powinny być prowadzone przy dziecku, tak żeby uczyło się również słuchania argumentów obcych osób.


4

OBECNOŚĆ RODZICA - spokojne ale stanowcze stanowisko rodzica pomaga dziecku znaleźć pewnie oparcie psychiczne. Powinniśmy być gotowi na wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie obawy dziecka oraz być przy nim w tych trudnych dla dziecka chwilach.


5

NAGRODA - nagrodą powinna być pochwała rodzica - to dla dziecka największa nagroda. Dobrze również zwrócić uwagę, że dzielna również była przytulanka.


6

SZCZEPIONKI SKOJARZONE - dla uniknięcia dużej ilości kucia dziecko można pokusić o zestawy szczepionek skojarzonych. Niestety są one dodatkowo płatne i nie refundowane z NFZu


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.08.2010

Komentarze