Jak przygotować dla dziecka strój biedronki?

Zbliżają się zabawy w przedszkolach. Przyszła wiosna, już niedługo nastąpi Dzień Matki, zakończenie roku… Powodów jest mnóstwo. Może koleżanka twojego dziecka organizuje balik przebierańców? Nieistotne, na jaką okazję musisz przygotować strój, ważne, że to przebranie będzie jedyne w swoim rodzaju. Bo któż nie lubi biedronek? Od zawsze liczyliśmy na nich kropki. Kojarzą nam się one z wiosną, przyrodą, ciepłym słońcem. Oto prosty sposób na to, jak przygotować dla naszego małego szczęścia przebranie takiej właśnie biedronki.

 • czarnej bluzeczki,
 • czarnych spodni lub rajstop,
 • czarnej opaski do włosów,
 • dwóch czarnych drucików, możliwie grubych (na ok. 15 cm),
 • czerwonego materiału i czerwonej wstążki,
 • czarnego arkusza papieru samoprzylepnego,
 • ołówka, cyrkla i nożyczek
1

Zróbmy pelerynkę. Po pierwsze, musimy wyciąć kropki, bo cóż to za biedronka bez kropek? Bierzemy zatem arkusz papieru czarnego samoprzylepnego (bez problemu kupimy go w sklepie z artykułami papierniczymi), odrysowujemy na nim koła przy pomocy cyrkla. Pilnujemy, by były równe. Wycinamy. Teraz zabieramy się za samą pelerynkę. Materiał składamy na pół. Zostawiamy ok. 5 cm i rysujemy połówkę serca. Tak, aby po rozłożeniu powstało serce (bez koniuszka) Jeśli chodzi o długość peleryny, musimy dostosować ją do wysokości naszego malucha. Do końca doszywamy wstążkę tak, by móc założyć pelerynę naszemu dziecku. Naklejamy kropki.


2

Czas na czułki. Bierzemy druciki. Jedną część zaginamy w spiralkę. Będzie tworzyć górę czułka. Następnie zaczepiamy go wokół opaski. Najlepiej okręcić wokół niej drucik i zaczepić o czułek. W ten sposób mamy już czułki i pelerynę naszej biedronki.


3

Przystępujemy do przebrania naszego malucha. Strój będzie pełny, gdy ubierzemy dziecko w czarne spodnie oraz czarną bluzeczkę. Na głowę zakładamy czułki. Pelerynę przewiązujemy pod szyją, jednak uważamy, by nie zrobić tego zbyt mocno. Nasz maluch jest już gotowy na bal!


4

Uwagi i spostrzeżenia

 • Jeśli wycinasz pelerynę, pospinaj ją szpilkami. Dzięki temu skrzydełka będą równe. Możesz przeszyć je na krawędziach, żeby nie gubiły nitek.

 • Zwróć uwagę na to, żeby druciki od czułków nie uwierały twojej pociechy w główkę. Postaraj się docisnąć je jak najmocniej do wewnętrznej strony opaski.

 • Aby spiralka w czułkach była równa, weź obcążki. Złap nimi dalszy koniec drucika. Następnie zawiń drucik kilkakrotnie wokół obcążków. Zrób to samo z drugim drucikiem.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 10.05.2011

Komentarze