Jak przeciwdziałać wypadkom małych dzieci?

Każdy z nas rodziców wie, że dzieci od swojej maleńkości są ciekawe świata i jest to zupełnie naturalne zachowanie. Wielu rodziców jednak nie do końca zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie czyhają na każdym kroku. Oto, kilka rad, na co zwracać szczególną uwagę, aby nie dopuścić do wypadków dzieci.

1

Usuń z zasięgu dziecka wszelkie małe przedmioty takie jak: śrubki, elementy zabawek lub inne elementy wszelakich urządzeń tak, aby dziecko nie miało do nich dostępu. Często, bowiem zdarza się, że dzieci połykają drobne przedmioty, a co gorsza duszą się takimi rzeczami.


2

Zwracaj uwagę na zabawki, które kupujesz dziecku. Najlepiej, gdy posiadają odpowiedni atest. Nie kupuj dziecku zabawek, które posiadają łatwo odpadające elementy lub takie, które nie są przeznaczone do jego grupy wiekowej. Wielu rodziców, bowiem kupuje zabawki, które nie są dostosowane do kategorii dzieci, tłumaczą to, że ich dzieci są wyjątkowo zdolne. Tutaj nie chodzi o inteligencję, ale o elementy danej zabawki, które mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego dziecka.


3

Uważaj na plastikowe torby lub torebki. Nigdy nie zostawiaj ich w zasięgu ręki swojego dziecka, nie pozwalaj mu się takimi rzeczami bawić! Nie zostawiaj również takich toreb w najniższych szufladach czy półkach. Dzieci często zakładają sobie takie torby na głowę, co może grozić uduszeniem.


4

Zabezpiecz kanty stołów, szafek i innego tego typu sprzętów domowych. W sklepach są dostępne nakładki na kanty, które chronią nasze dzieci przed uderzeniem w główkę, czy inną część ciała.


5

Specjalna blokada na kontakt z prądem. Dzieci uwielbiają wkładać różne przedmioty w dziurki. Ważne jest, aby nigdy nie bawiło się w pobliżu kontaktu. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie upilnować nasze dziecko. Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. W sklepach dostępne są gotowe kontakty, które uniemożliwiają wsadzenie jakiegokolwiek przedmiotu do środka.


6

Nigdy nie zostawiaj gorącego żelazka w zasięgu ręki dziecka, nawet, gdy skończysz prasowanie. Nawet, gdy dziecko nie znajduje się obecnie obok Ciebie. Pamiętaj, że lepiej dmuchać na zimne!


7

Nigdy nie zostawiaj bawiącego się dziecka w wodzie. Nie ważne, czy chcesz wyjść na kilka sekund, tylko po ręcznik, którego zapomniałaś. Naprawdę do nieszczęścia wystarczy chwila nieuwagi. Dziecko może niefortunnie się poślizgnąć, utopić się lub uderzyć w główkę.


8

Jeżeli mieszkasz w piętrowym domku i w Twoim domu znajdują się schody, najlepiej będzie, gdy zamontujesz chroniące płotki. Płotki te uniemożliwiają małym dzieciom wejście na schody. Nie będziesz musiała cały czas denerwować się i chodzić za dzieckiem. Wystarczy, że zainstalujesz taki płotek.


9

Nigdy nie dopuszczaj, aby jakiekolwiek substancje niebezpieczne typu: kosmetyki, lekarstwa, środki czystości znajdowały się w zasięgu ręki. Nawet, jeżeli Twoje dziecko jest zbyt małe, później kompletnie możesz o tym zapomnieć. Dlatego już jak najwcześniej przenieś wszystkie takie środki na najwyższe półki w domu.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.09.2009

Komentarze

super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 19:15:16

Moj synek ostatnio zdiol te nakladki z kontaktu na swiatlo, ale sie wystraszylam, pilnowalam go caly czas pozniej, az maz wrocil z pracy i zmienil na inny kontakt co nie moze tego zdjac. Faktem jest to, ze trzeba miec oczy dookola glowy i zapobiegac wczesniej jak sie da.

Ostatnio zmieniony: 2012-11-03 13:28:56

Tak,dzieci to chodzące małe robaczki, wszedzie wejdą..trzeba miec oczy wokół głowy.

Ostatnio zmieniony: 2012-06-15 20:52:02