Jak przechowywać pokarm kobiecy?

Jeśli w porze karmienia nie będzie Ciebie w domu możesz wcześniej ściągnąć pokarm a osoba zajmująca się dzieckiem nakarmi je Twoim mlekiem.

  • torebki do zamrażania pokarmu,
  • lub butelki do zamrażania pokarmu,
  • środek do dezynfekcji butelek,
  • laktator,
  • lodówka, zamrażarka.
1

Jeśli pokarm, który odciągamy ma być podany dziecku należy zachować szczególne zasady: dokładnie należy umyć ręce przed opróżnieniem piersi, pojemniki do przechowywania mleka powinny być wyparzone i osuszone.


2

Najlepiej gdy odciągamy pokarm bezpośrednio do naczynia w którym będziemy go zamrażać. Każdy pojemnik przed wstawieniem do lodówki/zamrażarki należy oznaczyć datą. Zużywamy pokarm odciągnięty najwcześniej.


3

Ogólna zasada stosowana przy przechowywaniu pokarmu to jak najszybsze jego schłodzenie po odciągnięciu. Wyjątek to sytuacja gdy odciągnięty pokarm będzie podany w ciągu kilku godzin.


4

Dziecku można podać mleko , które stało w temperaturze pokojowej do 12 godzin.


5

Jeśli pokarm będzie zużyty w ciągu 48 godzin należy umieścić go w lodówce w temperaturze 4°C.


6

Przechowywanie w zamrażalniku w lodówce możliwe jest do 2 tygodni w temperaturze -10°C.


7

Przy głębokim zamrażaniu przechowujemy do 3 miesięcy przy -14°C, 6-12 miesięcy w temperaturze -18°C.


8

Skład Twojego pokarmu zmienia się z wiekiem dziecka. Pamiętaj, jeśli tylko możesz nie podawaj dziecku w wieku 6 miesięcy pokarmu sprzed 5 miesięcy.


9

Rozmrażanie pokarmu przed podaniem dziecku powinno odbywać się powoli w temperaturze pokojowej, krótko przed karmieniem nagrzewamy mleko w naczyniu z ciepłą woda, nie należy używać do tego celu MIKROFALÓWKI oraz zbyt wysokiej temperatury. Jeśli mleko nie będzie miało jednolitej konsystencji należy je dokładnie wymieszać.


10

Jeśli dziecko nie zje całej porcji, pokarmu nie można podgrzewać ponownie. Takie mleko należy wylać a do następnego karmienia przygotować drugą porcję.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.12.2009

Komentarze