Jak pozbyć się przepukliny pępkowej u niemowlaka - domowym sposobem?

Na pewno nie jedna z Was miała problem z przepukliną swojego maleństwa. Ja również. Moja córunia rosła, a razem z nią rosła przepuklina pępkowa. Na nic nie zdały się masaże położnej, oraz plaster naklejony przez pediatrę. Pozostało skierowanie do chirurga i zabieg. Skorzystałam jednak z rady mojej teściowej, nie minęły 2 dni....i po przepuklinie.

1

Przygotuj mały gazik oraz plaster. Może być jak najszerszy, jeżeli nie masz szerokiego, to zastosuj 2 cienkie plastry.


2

Gazik uformuj w kuleczkę , tak aby mogła dopasować się do kształtu pępuszka (mowa tu tylko o przepuklinie pępkowej).


3

Potrzebna będzie pomoc drugiej osoby: Wciśnij przepuklinę do pępuszka, i przyciśnij uformowaną kuleczkę z gazika. Przytrzymaj, a druga osoba niech ładnie oklei pępuszek, tak aby przepuklina nie była wypukła.


4

W takiej postaci gazik niech pozostanie najlepiej przez noc. Rankiem zadbaj o skórę dziecka. Nawilż miejsca w okolicach, gdzie był naklejony plasterek, gdyż skóra może się lekko odparzyć. Potem powtórz zabieg. Zobaczysz efekty już po 2 dniach. Metody naszych babć i teściowych czasem się sprawdzają,


5

Metoda ta sprawdziła się u mojego dziecka, ale jeśli nie czujesz się na siłach lub boisz, skorzystaj z plastrów które zaleci lekarz (choć w moim przypadku to nie poskutkowało).


6

Uwaga: należy pamiętać o regularnych wizytach u pediatry i absolutnie nie bagatelizować przepukliny.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.03.2013

Komentarze

ok.;-)

Ostatnio zmieniony: 2013-03-16 12:00:10

cenna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-03-16 11:59:23