Jak pozbyć się plam z atramentu?

Zaczyna się rok szkolny. Nasze dzieci wiedzę zdobywać będą także poprzez pisanie. Naturalnymi i nieodzownymi narzędziami ich "pracy" staną się długopisy i pióra. A jak długopisy i pióra to...atrament. Jak atrament to...plamy! No właśnie, czy można z nimi skutecznie walczyć i czy istnieją sprawdzone sposoby na ich usunięcie? Oczywiście, że tak.

  • woda, ściereczka, detergent, cytryna, sok cytrynowy, mydło
1

Ważnym czynnikiem mającym wpływ na usunięcie plam z atramentu, jest szybkość z jaką przystąpimy do ich usunięcia. Ważnym, ale nie decydującym.


2

Kiedy plama atramentu jest jeszcze świeża, należy wypłukać ją w zimnej (to ważne!) wodzie. Koniecznie trzeba w nią wetrzeć jakiś detergent w płynie i dobrze wypłukać.


3

Bardzo skutecznym sposobem wywabienia plam z atramentu jest użycie cytryny lub soku cytrynowego. Plamy z atramentu należy intensywnie pocierać szmatką zwilżoną cytryną, bądź sokiem z cytryny do momentu usunięcia plamy. Cytryna doskonale poradzi sobie też w sytuacji, w której zabrudzeniu atramentem ulegną także meble, podłogi, wyroby skórzane czy też nasza skóra. Powierzchnie drewniane czyści się też szmatką zwilżoną cytryną lub jej sokiem, z tym, że po tej czynności trzeba je dodatkowo przemyć wodą z mydłem, a następnie osuszyć.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 31.08.2010

Komentarze