Jak podróżować samochodem z niemowlakiem?

Dłuższa podróż samochodem z małym dzieckiem nie musi być utrapieniem. Musimy jednak dobrze się zorganizować oraz zapewnić dziecku odpowiednie warunki.

  • Akcesoria związane z przewijaniem oraz karmieniem
  • Zabawki dla dziecka
1
Fotelik Fotelik

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Zawsze przewoź dziecko w foteliku, nawet na bardzo krótkich dystansach. Ważne jest także zamocowanie fotelika zgodnie z instrukcją, oczywiście w taki sposób, aby główka była zwrócona tyłem do kierunku jazdy. Zwróć uwagę także na główkę dziecka, czy opiera się ona wygodnie o fotelik podczas snu (główka jest za mała). Jeżeli tak nie jest, to możesz podłożyć dziecku coś pod główkę, na przykład pieluszkę flanelową.


2

Dobrze zaplanuj podróż. Wyjedź zaraz po karmieniu dziecka, aby móc w spokoju jechać przynajmniej przez jakiś czas. Dostosuj czas podróży do trybu dnia dziecka, jeżeli zazwyczaj śpi rano po pierwszym karmieniu – właśnie wtedy rozpocznij podróż.


3

Co najmniej, raz na dwie godziny rób postój. Z góry zaplanuj postoje w miejscach, które mają odpowiednie warunki sanitarne oraz panuje w nich miła atmosfera. Przewijanie i karmienie w takim miejscu będzie o wiele łatwiejsze. Podczas postoju nie warto się śpieszyć, daj bobasowi odpocząć, pozwól mu zmienić pozycję na jakiś czas, pójdź na krótki spacer.


4

Z doświadczenia wiem, że pakowanie się przed wyjazdem może okazać się bardziej stresujące niż sama podróż. Przygotuj sobie dokładna listę rzeczy, które musisz zabrać ze sobą, podziel się obowiązkami z partnerem. Najważniejsze są oczywiście rzeczy dziecka. Pamiętajmy o zabraniu wszystkiego, co wiąże się z pielęgnacją bobasa – wszystkie akcesoria związane z karmieniem oraz przewijaniem, ubranka na różną pogodę.


5

Odpowiednio ubierz dziecko. Lepiej zniesie podróż, jeżeli nie będzie mu zbyt gorąco. Przed wyjęciem bobasa z samochodu możesz go dodatkowo ubrać lub przykryć kocykiem. Używaj klimatyzacji, lecz nie zmieniaj temperatury w samochodzie zbyt gwałtownie.


6
Zabawki zawieszone na zagłówku Zabawki zawieszone na zagłówku

Warto przygotować atrakcyjne miejsce podróży dla naszego dzidziusia, patrzenie na szary fotel nie jest dla niego specjalnie emocjonujące. Nie musimy kupować specjalnych mat samochodowych, wystarczy na zagłówku fotela zwiesić zabawki, które już mamy. Możemy do tego użyć na przykład tasiemki – gwarantuję, że się sprawdzi. Warto też kupić coś, co ochroni bobasa od słońca padającego przez okno samochodu.


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Pamiętaj o pozytywnym nastawieniu, dzięki niemu na pewno wszystko się uda


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.08.2009

Komentarze

Bardzo cenne wskazówki

Ostatnio zmieniony: 2011-03-16 12:29:33