Jak pielęgnować wspomnienia związane z dzieckiem?

Każdy rodzic wie, że dzieci rosną i zmieniają się w niewiarygodnym tempie. Co zrobić, aby na dłużej zachować wspomnienia mijających miesięcy i lat naszego maluszka i co jakiś czas do nich wracać, chociażby po to, aby przez chwilę się uśmiechnąć? :)

  • aparat fotograficzny / kamera, pudło na wspomnienia, forma z gliną do odciaków, księga wspomnień maluszka, systematycznośc w "gromadzeniu" wspomnień
1

Zaopatrz się w pudło, w którym będziesz gromadzić pamiątki związane z kolejnymi etapami rozwoju swojego dziecka, np. opaskę ze szpitala, karteczki z życzeniami na chrzest, pierwsze buciki, ulubioną zabaweczkę, pierwsze rysuneczki, figurki z plasteliny, pierwszy ząbek itd.


2

Polecam odciski z gliny, w których odbić można rączkę lub stópkę swojego kolejno niemowlaczka, małego oseska i dziecka w wieku szkolnym. Porównywanie ich rozmiarów będzie na pewno świetną zabawą.


3

Kup książeczkę maluszka - oferta rynkowa: do wyboru, do koloru co do treści i formy. Uzupełniaj ją regularnie, wklejaj zdjęcia i zapisuj najważniejsze daty i wydarzenia z życia Twojego Maleństwa.


4

Zawsze miej pod ręką aparat fotograficzny. Rób nim zdjęcia, jeśli masz możliwość kręć filmiki.Fotki opatrz datami i odpowiednimi - najlepiej zabawnymi - komentarzami. Postaraj się zrobić maluszkowi zdjęcia z jak największą liczbą członków rodziny - dziadkami, pradziadkami, ciociami, kuzynami itp.


5

Dla odważniejszych i lubiących tę formę wyrazu świetnym sposobem na zatrzymanie wspomnień jest prowadzenie własnego bloga internetowego opisującego poczynania dzieciaczka od chwili narodzin.


6

Każdym "krokiem milowym" lub zabawnym wydarzeniem z życia dziecka dziel się z bliskimi. Jeżeli Ty o czymś zapomnisz, dorastającemu potomkowi zabawne wspomnienia przywoła inny członek rodziny lub znajomy.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.11.2012

Komentarze