Jak pielęgnować krwawiące dziąsła podczas ciąży?

W okresie ciąży hormony ciążowe sprawiają, że dziąsła są bardziej rozpulchnione i mogą krwawić. Jeśli zauważysz u siebie krwawienie podczas szczotkowania zębów musisz swoim dziąsłom poświecić trochę uwagi.

1

Dbaj o higienę, krwawienie z dziąseł nie zwalnia cię z konieczności szczotkowania zębów. Odkładający się osad i kamień na szkliwie pogarsza stan dziąseł.


2

Po każdym posiłku nie zapomnij o szczotkowaniu zębów. Wybierz odpowiednią pastę do zębów, przeznaczoną do pielęgnacji krwawiących dziąseł.


3

Zmień szczoteczkę na miękką, podczas codziennego mycia zębów delikatnie masuj dziąsła, dzięki tym zabiegom staną się one bardziej odporne.


4

Podczas wizyty u stomatologa usuń kamień nazębny, jest to siedlisko bakterii, które mogą wywoływać próchnice i dodatkowo powodować stan zapalny dziąseł.


5

Spożywaj dużo warzyw i owoców bogatych w witaminę C, uszczelnia ona naczynia krwionośne a tym samym wpływa korzystnie na stan Twoich dziąseł.


6

Jeśli wszystkie wyżej wymienione zabiegi nie przynoszą rezultatu porozmawiaj ze stomatologiem, nie lekceważ tego problemu.


Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.12.2009

Komentarze