Jak nie płacić alimentów bezpodstawnie?

Po zasądzeniu alimentów mężczyzna płaci je nawet przez 24-26 lat – do skończenia nauki i usamodzielnienia się dziecka. Jeśli liczymy 500 złotych alimentów miesięcznie, wychodzi 144-156 tysięcy! Niestety coraz częściej zdarza się płacenie alimentów na nie swoje dziecko... Zatem co zrobić, żeby nie płacić alimentów bezpodstawnie?

1

Gdy alimenty zostaną zasądzone... Konsekwencje

Po pierwsze: pojawi się obowiązek płacenia alimentów nawet do momentu, aż dziecko się usamodzielni – jeśli będziesz uchylał się od niego, grożą Ci kary (nawet pozbawienie wolności).Po drugie: gdy po czasie okaże się, że nie jesteś biologicznym ojcem dziecka – nikt nie zwróci Ci środków finansowych, nawet jeśli dojdzie do zaprzeczenia ojcostwa.Po trzecie: rozwiązanie sprawy może być trudne – na forach coraz częściej można znaleźć informacje o tym, że sądy zaczynają kierować się myślą „dziecko musi mieć ojca”.


2

Niepewność co do ojcostwa? Wcale nie taka rzadka...

Zdarza się, że mężczyźni mimo wątpliwości uznają ojcostwo, a potem płacą alimenty, żeby ratować związek. Gdy relacja się rozpada, a niepewność wciąż istnieje – robią test na ojcostwo i okazuje się, że przeczucie ich nie myliło. Innym przykładem mogą być mężczyźni płacący alimenty po rozwodzie, którzy często nabierają wątpliwości, gdy matka utrudnia kontakty z dzieckiem czy wnosi o podwyższenie płaconej kwoty.I chociaż zwrot alimentów nie jest możliwy – im szybciej zyskają pewność i podejmą dalsze kroki, tym szybciej przestaną płacić alimenty na nie swoje dziecko. A przecież można to sprawdzić, jeszcze zanim alimenty zostaną w ogóle zasądzone...


3

Jak nie płacić alimentów bezpodstawnie?

Najlepiej po prostu sprawdzić, czy to na pewno Twoje dziecko – jeśli oczywiście masz jakiekolwiek wątpliwości. Można zrobić to pewnie, szybko i dyskretnie dzięki badaniom genetycznym np. na podstawie smoczka, szczoteczki do zębów czy chusteczki z katarem. Co zyskasz?• Gdy badanie potwierdzi, że jesteś ojcem – spokój na zawsze.
• Gdy badanie wykluczy, że jesteś ojcem – możliwość uniknięcia płacenia alimentów na dziecko, które wcale nie jest Twoje.Dla wielu osób wydatek na badanie ojcostwa wydaje się duży. Po pierwsze – koszt można rozłożyć na raty. A po drugie – dzięki wynikowi być możesz oszczędzisz w kolejnych latach nie tylko pieniądze, ale też nerwy.Autor: testDNA, www.testdna.pl


Galeria

©ilona75/Depositphotos.com ©ilona75/Depositphotos.com

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.02.2019

Komentarze