Jak nie czuć się jak piąte koło przy ...łóżku młodej mamy?

Młody Tata nie musi czuć się niepotrzebny w wielkim rozgardiaszu związanym z opieką nad małym człowiekiem. Może się czuć szalenie przydatny i zdobyć tytuł Super Faceta, jeśli:

  • Wytrwałość, zaangażowanie fizyczne i psychiczne.
1

Zajmie się porządkami - młoda mama nie ma czasu myśleć o ścieraniu kurzu czy myciu podłóg. Zrobić to może Młody Tata - jeśli zakasze rękawy i wysprząta mieszkanie, zrobi wiele dobrego.


2

Zajmie się kuchnią - pichcenie posiłków dla siebie i młodej mamy może stać się najprzyjemniejszą czynnością przy odrobinie fantazji, chęci i po kilku wskazówkach partnerki. Młoda mama, zajęta opieką i karmieniem dziecka, nie ma sił ani czasu na stanie przy garnkach.


3

Zajmie się regulowaniem płatności. Płacenie czynszu, rachunków za prąd czy gaz zajmuje cenny czas - niezależnie od tego, czy zobowiązania reguluje się bez wychodzenia z domu, czy metodą tradycyjną, peregrynując od instytucji do instytucji. Młoda mama ów czas woli pewnie poświęcić na przygotowanie maluszkowi posiłku lub spacer do parku.


4

Zajmie się zakupami - o ile młoda mama pewnie chętnie zrobi małe zakupy przy okazji spaceru z dzieckiem, o tyle wyprawa z niemowlakiem do supermarketu należy do pomysłów co najmniej nietrafionych. Dlatego Młody Tata może zaopatrzyć się w listę sprawunków i samodzielnie wybrać na podbój wielkiego sklepu. (Jeśli przy okazji kupi drobiazg młodej mamie i dziecku, oboje będą zachwyceni!)


5

Zajmie się praniem i prasowaniem - maluszek potrzebuje sporo czystych ubrań lub pieluszek - jeśli używa się tetrowych. Prasowanie ich jest, niestety, czynnością konieczną; i czasochłonną. Młody Tata może za to podczas prasowania oglądać np. wyścigi Formuły 1.


6

Zajmie się dzieckiem - to chyba najprzyjemniejszy z obowiązków, który od młodej mamy może przejąć Młody Tata. W tym czasie partnerka może odpocząć psychicznie i fizycznie od opieki nad maluszkiem.


7

Znajdzie odrobinę czasu dla młodej mamy - ona szczególnie potrzebuje bliskości Młodego Taty w trudnym dla obojga czasie, kiedy w związku pojawia się dziecko.


8

Uwagi i spostrzeżenia

  • Jeśli Młody Tata nie wie, jak może być pomocny, wystarczy, że zapyta partnerkę - ona na pewno znajdzie mu zajęcie ;-).


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 11.11.2009

Komentarze

Porady "Super Taty" zdecydowanie przypadły mi do gustu ;)

Ostatnio zmieniony: 2012-02-17 13:52:04

Bardzo fajna porada :)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-17 11:00:45