Jak inhalować solą fizjologiczną?

Inhalację stosuje się głównie w przypadku małych dzieci, którym jak wiadomo nie służy suche powietrze, podrażniające nozdrza. Dziecko takie potrzebuje nawilżenia, które możemy bezpiecznie wykonać poprzez inhalację solą fizjologiczną, dostępną bez recepty.

  • inhalator
  • sól fizjologiczna
1

*Inhalacja*
Najskuteczniejszym sposobem na inhalację jest użycie elektronicznego inhalatora, czyli tzw. nebulizatora. Zamienia on płynny lek lub sól fizjologiczną w delikatną mgiełkę dzięki czemu dziecko nie ma problemów z wdychaniem oparów przez nos.

Do specjalnego pojemnika wlewamy lek, ale bez wody. Pilnujemy aby dziecko miało w miarę dokładnie założoną maseczkę. Zabieg powtarzamy ok. 3 razy w tygodniu.


2

*Nawilżanie*
Jeżeli chcemy nawilżyć wyschnięty nosek dziecka najłatwiejszym sposobem jest nawilżanie solą fizjologiczną lub roztworem wody morskiej w sprayu. Ważne jest aby podczas całego procesu dziecko trzymać w pozycji półsiedzącej dzięki czemu nic nie powinno dostać się do gardła ani do ucha wewnętrznego a jednocześnie unikniemy ciągłego wypływania substancji z noska.


3

Preparaty te możemy stosować do 4 razy dziennie. Nie powinno się oczyszczać noska gruszką lub wacikami.


4

Kiedy dziecko ma katar lub zapalenie oskrzeli możemy przeprowadzić bardzo pomocną inhalację z pary wodnej, do której możemy dodać napar z rumianku lub kilka kropel olejku eterycznego.


5

Przy przeprowadzaniu inhalacji pilnuj, aby dziecko nie poparzyło się. Zbyt gorąca para może podrażnić nozdrza. W przypadku, jeżeli dziecko jest alergikiem do wykonania inhalacji nie powinno stosować się ziół oraz olejków eterycznych gdyż mogą one wywołać niepożądane objawy.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Stosować się do instrukcji obsługi i zaleceń z ulotek


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.07.2010

Komentarze

Ciekawe:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-22 21:18:38

:)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-22 19:31:27

Inhalator to nie nebulizator - nebulizator to element inhalatora rozpraszający cząsteczki inhalowanego aerozolu.
Przykładowy inhalator + nebulizator: http://www.inhalatory.pl/Inhalator_MEBBY_Nebulbaby-12.html

Ostatnio zmieniony: 2010-07-26 16:00:14