Jak i w co bawić się ze starszym dzieckiem na podwórku?

Zobacz i przekonaj się jak fajnie można sie bawić ze starszym dzieckiem i nie tylko.Porady na zabawy mogą być różne naprawdę wystarczy piłka czy skakanka na dobrą przyjemną a zarazem zdrową bo na podwórku zabawę!

1

Gra w kolory.Przygotuj małą piłkę najlepiej kolorową dzieci szybciej będą wypowiadały kolory nie będą musiały się rozgladać się po podwórku wystarczy że spojrzą na kolorową piłkę i od razu będzie lepiej.Zasady gry:Wszyscy gracze ustawiają się w koło i rzucają piłką wypowiadając kolor jeżeli któreś z graczy wypowie kolor BIAŁY LUB CZARNY to osoba która złapie piłkę wypada z gry.Gra od 5 osób!


2

Gra w berka cukierka.Zasady gry: 1 z graczy wypowiada takie słowa:Berek cukierek szuka koloru np białego wszyscy gracze biegają i szukają takiego koloru maja 10 sekund na dotknięcie tego koloru jezeli nie dotkną to berek cukierek zaczyna gonić tą osobę!


3

Skaczące piłki.Przygotuj duzy koc oraz małe piłeczki np palantowe.Zasady gry:Wszyscy gracze łapią koc na środek kładziemy piłeczki.Następnie wszyscy trzęsą kocem lub chustką.Piłeczki nie mogą spaść z koca!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.07.2009

Komentarze

Fajne pomysły na zabawę.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-17 11:04:55