Jak dbać o wózek dziecięcy ?

Zakup wózka dziecięcego wiąże się obecnie ze sporym kosztem. Z tej porady dowiesz się jak zadbać o wózek tak aby służył ci jak najdłużej i jak najlepiej.

1
Zdjęcie: http://www.freedigitalphotos.net/images/ view_photog.php?photogid=2436 Zdjęcie: http://www.freedigitalphotos.net/images/ view_photog.php?photogid=2436

Przede wszystkim przeczytaj instrukcję. Wbrew pozorom znajdziesz tam na pewno wiele ciekawych i przydatnych informacji - szczególnie jeśli to twój pierwszy wózek. Będą tam sprawy tak oczywiste jak sposób składania i rozkładania wózka ale również powinna się znaleźć informacja o dopuszczalnym maksymalnym obciążeniu, sposobie czyszczenia materiału i inne mniej oczywiste dane.


2

Często zdarza się że oprócz dziecka wózek przewozi jeszcze jedzenie dla dziecka, zabawki i inne szpargały a dodatkowo ubrania rodziców, zakupy itp. Należy pamiętać że każdy wózek ma dopuszczalne obciążenie. Jeżeli jest to 20kg to nie wkładaj tam większego obciążenia gdyż w ten sposób wózek się zniszczy. Nie stanie się to na pewno od razu ale częste przeciążenia spowodują pękanie plastikowych elementów oraz mogą spowodować uszkodzenie osi i kół. Zwróć również uwagę na to jak rozmieszczasz ciężary, należy starać się układać je równomiernie w wózku, najlepiej w koszu na dole. Duży ciężar przewieszony przez poręcz może spowodować przewrócenie wózka wraz z dzieckiem.


3

Po jeździe w terenie piaszczystym i zabłoconym należy dobrze wyczyścić koła. Najlepiej zdjąć je i oczyścić miękką szmatką z piasku z każdej strony. Należy szczególną uwagę zwrócić na osie i łożyska oraz miejsca ze smarami. Stamtąd piasek należy usunąć bezwzględnie. Warto również przetrzeć miejsca przy przegubach wózka.


4

Dziecko ma to do siebie że potrafi ubrudzić zarówno siebie jak i tapicerkę wózka np. przy jedzeniu lub zabawie. Materiał można często zdjąć i prać ale należy sprawdzić w jakiej temperaturze i środkach można prać. Zazwyczaj powinna to być letnia woda i delikatne środki piorące.


5
Zdjęcie: http://www.freedigitalphotos.net/images/ view_photog.php?photogid=2436 Zdjęcie: http://www.freedigitalphotos.net/images/ view_photog.php?photogid=2436

Sprawdź jakie wózek ma koła. Obecnie wiele wózków ma już pompowane koła. Oznacza to że należy sprawdzić czy ciśnienie w oponach jest odpowiednie. Jeżeli jest zbyt niskie to należy opony dopompować gdyż w przeciwnym wypadku guma szybko się niszczy. Koła powinny być tak napompowane aby nie uginały się gdy wkładamy dziecko do środka. W przypadku przebicia opony należy najpierw spuścić całkowicie powietrze a dopiero później ją zdjąć. UWAGA! Nie należy niczym podważać napompowanej opony gdyż można uszkodzić felgę.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.03.2012

Komentarze

Dokładnie napisana porada dla rodziców. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2012-03-23 20:37:58

Bardzo dobra i przydatna porada.

Ostatnio zmieniony: 2012-03-20 15:46:39