Jak dbać o siebie przed ciążą?

Nie każda kobieta ma możliwość zadbania o swoją fizyczną i duchową stronę życia lecz tylko gdy zaczynamy myśleć o powiększeniu rodziny zmieńmy nasz tryb życia dla zdrowia siebie i dziecka. Bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko :)

1

Gdy stosujesz antykoncepcje hormonalną minimum na trzy miesiące przed zajściem w ciąże odstaw środki hormonalne.


2
pochodzenie http://www.sxc.hu pochodzenie http://www.sxc.hu

Zadbaj aby w twojej diecie znalazło się więcej witamin i minerałów niż do tej pory.


3

Jeśli do tej pory paliłaś papierosy, piłaś alkohol lub zażywałaś narkotyki koniecznie musisz skończyć z nałogami! Najlepiej przekonaj do tego również swojego partnera!


4

Jeśli masz nadwagę spróbuj w racjonalny sposób zrzucić kilka kilogramów przed zajściem w ciąże. Będziesz się czuła lepiej i nabierzesz lepszych nawyków żywieniowych.


5

Regularnie uprawiaj sport. To pomoże ci utrzymać wagę oraz pomoże przy porodzie.


6

Zażywaj witaminy. Często lekarze polecają tylko kwas foliowy. Ja natomiast po własnych doświadczeniach polecam zestaw witamin. Np centrum materna lub vita miner. Pomoże to przejść łagodniej pierwsze ciężkie tygodnie ciąży. Zadba o dostarczenie odpowiednich witamin naszemu dziecku (ja w ciąży nie mogłam pić mleka ani jeść jogurtów, gdyby nie witaminy brakowało by mi wapnia). Witaminy dla kobiet ciężarnych oraz matek karmiących zawierają 200% kwasu foliowego.


7

Zwolnij tempo życia. Wiem jak bardzo jest to trudne ale nadmierny stres może odbić się na twojej płodności.


8
pochodzenie http://www.sxc.hu pochodzenie http://www.sxc.hu

I przed wszystkim nie panikuj! W ciąże zajść nie jest wcale tak prosto. Nie zadręczaj się jeśli się nie udało. Próbujcie do skutku :)


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.05.2012

Komentarze