Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Ćwiczenia mięśni Kegla to najważniejsze ćwiczenia do wykonywania przez kobiety i to bez względu na wiek. Wykonywanie ich podczas ciąży zmniejsza ryzyko pęknięcia krocza i konieczność jego nacięcia podczas porodu. Wykonywane bez ciąży wpływają na poprawę jakości życia seksualnego a w przyszłości mogą zapobiec opuszczaniu narządu rodnego i nietrzymaniu moczu.

1

Ćwiczenia te polegają na zaciskaniu mięśni pochwy i odbytu na około 10 sekund i powtarzaniu tej czynności w krótkich odstępach czasu przez około 10 minut, kilka razy dziennie.


2

Stań wygodnie w lekkim rozkroku ewentualnie połóż się, nabierając powietrza do płuc, napnij mięśnie krocza i podciągnij je w kierunku macicy, wypuszczając powietrze rozluźnij mięśnie. Takie ćwiczenie wykonaj kilka razy.


3

Zrób wdech, napnij mięśnie, policz do 10, wypuść powietrze, rozluźnij się. Powtórz ćwiczenie kilka razy.


4

Staraj się napinać mięśnie krocza bardzo szybko.


5

Jeśli masz kłopot z wykonaniem tego ćwiczenia, spróbuj wstrzymać strumień moczu a następnie rozluźnij się. Na tym właśnie polegają ćwiczenia mięśni Kegla


6

Podczas napinania mięśni pochwy i odbytu nie należy napinać dolnych partii brzucha. Na początku ćwiczeń może być ci trudno, dlatego kontroluj ręką czy twój brzuch jest napięty. Jeśli tak, to się rozluźnij i spróbuj jeszcze raz.


7

Ćwiczenia te wykonuj kilkanaście razy w ciągu dnia, możesz wykorzystać do tego czas np. podczas prasowania, zmywania, czy czekając na przystanku na autobus.


8

Ćwiczenia mięśni Kegla nie wykonuj przez pierwsze kilka dni po porodzie, bez względu na to czy rodziłaś drogami natury, czy miałaś wykonane cięcie cesarskie.


9

Jeśli masz kłopoty ze zlokalizowaniem odpowiedniej grupy mięśni lub z wykonywaniem tych ćwiczeń zgłoś się na zajęcia do szkoły rodzenia. Podczas spotkań instruktor szkoły dokładnie poinformuje Cię o prawidłowym sposobie wykonywania tych ćwiczeń.


Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.12.2009

Komentarze