Białe imiona Blanka i Bianka

Wśród popularnych imion dla dziewczynek znajdziemy również imiona, które nawiązują do czystości i bieli. Mowa tu mionach Blanka i Bianka, które najprawdopodobniej są spolszczonymi wersjami imion, które są bardzo popularne w Hiszpanii i Włoszech, a także znajdują swoich odpowiedników w innych krajach, na przykład we Francji. Warto zatem zastanowić się nad tym, skąd wywodzą się takie imiona oraz jakie mają znaczenie, zanim zdecydujemy się na nadanie ich swoim małym księżniczkom.

1

Charakterystyka imienia Blanka

Charakterystyka imienia Blanka

Imię Blanka oznacza kobiety, które są niezależne i zdecydowanie chodzą własnymi ścieżkami. Osoby takie są bardzo uczuciowe i uwielbiają rywalizację, jednocześnie z trudem przyjmując ewentualne porażki i niepowodzenia. Symbolika imienia Blanka wskazuje również na osoby, które są bardzo aktywne oraz żywiołowe, a ponadto posiadają bardzo bogatą wyobraźnię i zmysł artystyczny. Te wszystkie cechy w połączeniu z wieloma talentami Blanek sprawiają, że odnoszą one bardzo duże sukcesu na wielu płaszczyznach. Biorąc pod uwagę to znaczenie, nie dziwi zatem popularność tego imienia wśród młodych osób.
Imię to najprawdopodobniej pochodzi z języka starogermańskiego, gdzie słowo „blankus” oznaczało jasność lub biały kolor. Inne źródła sugerują również, że imię to może pochodzić z języka romańskiego. Obecnie imię to pod postacią Blanca jest niezwykle popularne w krajach hiszpańskojęzycznych, ale z powodzeniem przenosi się ono również do innych miejsc. W Polsce możemy spotkać zarówno spolszczoną wersję Blanka oraz tę bardziej hiszpańską z literką c zamiast polskiego k.


2

Co oznacza słowo Bianka?

Bianka to kolejne popularne imię dla dziecka, które od lat nadają swoim pociechom rodzice. Imię to cechuje pracowite osoby, które odnoszą dużo sukcesów zawodowych. Ważne jednak, by potrafiły znaleźć odpowiedni balans pomiędzy pracą oraz życiem prywatnym, aby nie zatraciły się w pracy. Bianki to również osoby, które uwielbiają nowości oraz modne rzeczy, dlatego lubią poszaleć na zakupach. Jednocześnie osoby o imieniu Bianka, mogą być nieco słabszymi gospodyniami, ale nadrabiają to swoją wrodzoną życzliwością oraz byciem pomocnym dla potrzebujących.
Imię to jest bardzo popularne we Włoszech i to właśnie stamtąd pod koniec XX wieku przywędrowało do Polski pod postacią Bianca. Następnie zostało spolszczone do znanego obecnie imienia Bianka. Pochodzenie imienia wciąż pozostaje niejasne. Jedni badacze uważają, że pochodzi ono z języka francuskiego i słowa „blanche”, czyli czysta, biała, jasnowłosa. W innych źródłach możemy znaleźć hipotezę, że imię to pochodzi z języka starogermańskiego i jest zniekształconą formą imienia Blanka.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 31.05.2021

Komentarze