Forum: Wolontariat

Rozpocznij nową dyskusję

  1. Zaloguj się:

Tematy

Autor Zaradni

Na pewno jest to ciekawe doświadczenie, możliwość poznania wielu interesujących osób, nowej kultury. W jakiś sposób poznanie swojego drugiego oblicza, tego lepszego o którym sami mało wiemy...

Autor Zaradni

według mnie wolontariuszem może zostać każdy tylko trzeba chcieć

Elżbieta Rusek Zaradni.pl

Zasady nauczania o dobrym i podłym zachowaniu ludzkim w świetle Boskiego Objawienia i nauczaniu przez kościół.

Piotr Kowalczyk

Sam z dokładnej obserwacji otaczającej mnie codzienności, wyciągnąłem pewne wnioski. Kiedyś więcej było osób, z którymi dało się zwyczajnie stanąć i porozmawiać. Dziś każdy doszukuje się drugiego dna...

czytaj całość
Renata Janicka

Dodatkowo wolontariat pozwala nawiązać znajomości i przyjaźnie. Bardzo często zwykła ale częsta pomoc przeradza się z bliską, szczerą przyjaźń bo najlepiej poznaje się człowieka w sytuacjach "ekstremalnych"...

czytaj całość
Autor Zaradni

Cześć.
Chcę Wam przekazać, że pojawił się nowy wpis na moim blogu dzięki któremu dowiecie się jak stworzyć dobre relacje z nauczycielem - i jak nie tworzyć kiepskich :D. Część 1.
Co myślicie?...

czytaj całość

Pokaż wszystkie

Komentowane porady

Bardzo uniwersalne metody nauki. Mogę dodać że program Super Memo ułatwia utrzymanie rzeczonych porcji wiedzy w pamięci na długo.

czytaj całość

bardzo dobre wskazówki, ale mam jedno pytanie: mój angielski stoi na tym poziomie, że jestem w stanie zrozumieć, kto coś do mnie mówi, lub zrozumieć to, co czytam po angielsku oglądając m.in koreańskie programy. jednak mam problem z mówieniem. nagle nie znam słówek ani żadnej gramatyki. ma ktoś może jakąś radę dla mnie? :)

czytaj całość

www.typingstudy.com/pl-polish-3/ Nauka bezwzrokowego pisania na klawiaturze składa się z 15 lekcji, testu prędkości oraz gier, dzięki którym nauczysz się krok po kroku szybkiego pisania.

czytaj całość

ja się uczę tutaj dla przykładu: www.letsquiz.pl wg. mnie najlepsze narzędzie - dla przykładu:
1. Uczę się rosyjskiego
2. Wybieram quiz np. http://www.letsquiz.pl/quiz/play/57-jezyk-rosyjski-slownictwo-1000-najbardziej-u
1000 najbardziej użytecznych słówek
3. Rozwiązuje do oporu póki nie będe się czuł pewny
4. Wtedy można się wziąć za gramatykę bo jest podobna do polskiego

Polecam :-D Mi pomaga ta taktyka

czytaj całość

Motywacja do nauki nie tylko języka obcego,lecz zwykła codzienność jaką widzimy u naszych dzieci czyli są to przedmioty w szkole, w jakiś sposób zależy od nastawienia dziecka, od podejścia nauczyciela do uczniów itp. Myślę, że na wszystko przyjdzie pora a motywacja sama się znajdzie jeśli będziemy w dorosłym życiu szukać pracy za granicą, czy chęć poznania interesujących osób, chęć zabłyśnięcia w towarzystwie. Uważam, że nic na siłę

czytaj całość

Krok 2 - Rozumiem że nie można już u Was ( w nowej odsłonie Portalu) linkować materiałów wideo z serwisu YT.

czytaj całość

Prosto i przejrzyście napisana porada. Pokazane są też przykłady.

czytaj całość

Chcialabym skorzystać z porady lekarza lub osób którzy maja podobny problem i znaleźli sposób aby się go pozbyć- jak i gdzie mogę to zrobić ? Z góry dziekuje za informacje i pozdrawiam !!

czytaj całość

ASYA - słuszna uwaga. Wprowadzę zmiany ;)

czytaj całość

Moja drobna sugestia: może w poradzie zdjęciowej tuż po wstępie - "Opisie porady" można by wprowadzić "Listę rzeczy potrzebnych do wykonania porady" - tak jak ma to miejsce w przypadku porad tekstowych. Myślę, że taka porada była by bardziej przejrzysta.

czytaj całość