Wyjeżdżasz - skutecznie zabezpiecz mieszkanie przed złodziejem

Niestety okres wakacji bardzo sprzyja kradzieżom. Co 15 minut policja odnotowuje włamanie z kradzieżą. Ludzie zaabsorbowani są sprawami związanymi z wyjazdem na wakacje, często zapominają, aby zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejami. Ich czujność zostaje uśpiona, bo myślami są już „jedną nogą” w miejscu, do którego wybierają się na urlop.

  • ubezpieczenie mieszkania, dobre relacje z sąsiadem, czujność przed wyjazdem,
1

Sprawdź okna

Przed wyjazdem sprawdź, czy zamknąłeś wszystkie okna w mieszkaniu, czy dobrze domykają się i nie ma możliwości ich podważenia. Złodzieje najczęściej wchodzą do środka, podważając okna i otwierają je bez problemu. Jeżeli zamek jest słaby lepiej go wymień niż masz mieć większe koszty. Warto założyć też folię antywłamaniową. Zakładając okno pomyśl o droższej inwestycji w okna, które trudno jest wyważyć. Do okien możesz też zamontować alarm antywłamaniowy.


2

Poproś sąsiada o doglądanie mieszkania

Poproś sąsiada o doglądanie mieszkania http://www.flickr.com/photos/zamkov/5446134308

To chyba najlepsze rozwiązanie, aby bez obciążeń psychicznych wybrać się na wakacje. Sąsiad przypilnuje a my będziemy spokojni, że wszystko jest pod kontrolą. Złodziej tylko czeka, aby mieć pewność, że nie ma Ciebie w domu i to na dłużej. Dlatego warto mieć dobre układy z sąsiadem, który będzie opiekował się mieszkaniem podczas Twojej nieobecności. Dobrze jest, aby stwarzać pozory, że w mieszkaniu ktoś cały czas jest. To zniechęci złodzieja do zbliżania się.


3

Jeżeli nie masz sąsiada

Jeżeli nie masz sąsiada http://www.flickr.com/photos/harlequeen/4222735609

Poproś może kogoś z rodziny o pomoc. Jeżeli nadal masz problem ze znalezieniem kogoś do opieki mieszkania, to musisz sobie sam poradzić. Prostym rozwiązaniem jest zaprogramowanie lampki czasowej, która będzie się włączać o określonej godzinie. W ten sposób stworzysz złudzenie, że jesteś obecny lub ktoś przyszedł, aby przewietrzyć mieszkanie. Często złodziej najpierw musi obserwować mieszkanie, które jest jego celem, a potem dopiero podejmuje działania. Taką metodą trochę zdezorientujesz złodzieja i może w ten sposób ocalisz mieszkanie przed kradzieżą.


4

Rolety zewnętrzne

Spuszczone rolety są sygnałem dla złodzieja, że nie będzie Ciebie dłuższy czas. Rolety zewnętrzne też mogą być informacją dla złodzieja, że w środku posiadasz coś cennego. Sam bez problemu złodzieja zapraszasz do domu. Przy zabezpieczaniu mieszkania musisz przemyśleć, jakie sygnały dajesz potencjalnemu złodziejowi o swojej nieobecności. Oczywiście, jak masz takie rolety, to korzystaj z nich, ale pamiętaj, że też powinien ktoś doglądać Twojego mieszkania, gdy Cię nie będzie. Rolety na pewno utrudniają dostanie się do środka mieszkania, przy ich otwieraniu, występuje hałas i to powinno wzbudzić zainteresowanie otoczenia.


5

Cenne rzeczy wywieź z domu

Kiedy szykujesz się do długiej nieobecności, cenne rzeczy wywieź do rodziny, aby zaopiekowali się nimi. Nawet, jeżeli Twoje mieszkanie zostanie okradzione, to będziesz miał mniej szkód, ponieważ wcześniej wszystko zabezpieczyłeś. Wartości materialne możesz zdeponować w banku za opłatą na czas Twojej nieobecności.


6

Ubezpiecz mieszkanie od kradzieży

Ubezpiecz mieszkanie od kradzieży http://www.flickr.com/photos/westmidlandspolice/9014904500

Zapłać składkę na ubezpieczenie mieszkania. Nie myśl w sposób asekurancki, że Ciebie to nie spotka i nie będziesz okradziony. Większość okradzionych ludzi tak, właśnie myślała. Załóż, że takie prawdopodobieństwo może nastąpić. Szczególnie ważne to jest, przy posiadaniu dużego majątku w postaci obrazów, biżuterii, sprzętu RTV wysokiej klasy. Nie wszystko da się przekazać pod opiekę a ubezpieczenie gwarantuje spokój i zwrot pieniędzy, gdyby doszło do kradzieży.


7

O swoim wyjeździe powiedz tylko sąsiadowi, najbliższym

Takie informacje idą w eter i szybko mogą dotrzeć do niepowołanych osób. Dlatego nie rozpowiadaj każdemu, że wybierasz się na urlop. Czasami ludzie są zawistni i zrobią wszystko, by popsuć Twoje plany urlopowe. Rób wszystko dyskretnie, pamiętając o tym, by mieszkanie zostawić zabezpieczone.


8

Nie zostawiaj włączonej, automatycznej sekretarki

To też jest informacja, że nie ma Cię w domu. Ktoś może specjalnie zadzwonić, aby sprawdzić o różnych porach dnia, czy jesteś obecny. To ponowna zachęta dla złodzieja, który czeka tylko na taką okazję.


9

Poczta i ulotki w skrzynce

Kolejny sygnał, że nie ma Cię w domu. Ilość w skrzynce od razu informuje złodzieja, że Twój wyjazd będzie długi. W taki sposób nie musi, nawet robić rozeznania, co do Twoich zwyczajów, czy Cię obserwować, bo ma, jak na dłoni całą informację. Poproś listonosza, aby na poczcie zostawiał całą korespondencję lub u Twojego sąsiada.


10

Drzwi od mieszkania i zamki

Drzwi od mieszkania i zamki Złodzieje błyskawicznie włamują się do każdego domu. Warto nie tylko pomyśleć o dobrych zamkach, ale też i o drzwiach, oknach i roletach antywłamaniowych.

Dla złodzieja to nie lada gratka. Technika kradzieży przechodzi już ludzkie wyobrażenie. Zamki w drzwiach nie stanowią żadnego problemu. Złodziej na bieżąco zna wszystkie rodzaje zamków, które są standardowo wykorzystywane w mieszkaniach. Dla nas to jest niewyobrażalne, że można otworzyć zamek bez wysiłku, ale dla złodzieja to kilka sekund! Jeżeli masz możliwość zainwestuj w zamki, które są niedostępne na polskim rynku. Najlepiej dokonaj zakupu za granicą.


Przeczytaj teraz:

Galeria

http://www.flickr.com/photos/carlosluzz/561920999 http://www.flickr.com/photos/carlosluzz/561920999

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 10.08.2013

Komentarze