Szafy dla hobbystów i kolekcjonerów – jak je projektować?

Czy Twoim hobby jest zbieranie kolekcjonerskich przedmiotów? Wiesz więc zapewne, jak to jest, gdy zaczyna brakować miejsca na kolejne figurki bądź inne obiekty. Co wtedy? Czy warto porzucać kolekcjonowanie? Ależ skąd! Lepszym rozwiązaniem będzie zakup szafy (lub kilku) na miarę potrzeb. Meble takie pozwolą lepiej uporządkować zbiory i stworzyć przestrzeń na następne okazy. Zobacz, jak!

1

Co chcesz przechowywać w szafie?

Co chcesz przechowywać w szafie?

Mebel przeznaczony specjalnie na Twoją kolekcję powinien być precyzyjnie dopasowany do Twych wymagań i oczekiwań. Co konkretnie znajdzie się w takiej szafie? Czy będą to zbierane przez Ciebie figurki? Własnoręcznie tworzone modele lub biżuteria? A może znaczki pocztowe, widokówki albo płyty DVD i winyle? Od tego uzależniona będzie konstrukcja mebla.Zastanów się, czy chcesz mieć przeszklone witryny na wyeksponowanie najważniejszych elementów z kolekcji. Warto rozważyć podświetlenie takich gablot, aby móc podziwiać ich zawartość. W przypadku płaskich przedmiotów (pocztówki, listy) przydać się natomiast mogą praktyczne, wąskie szuflady. Z kolei półki na płyty da się ściśle dostosować do wymiarów standardowych pudełek. Wykonanie szafy (https://www.komandor.pl/meble/szafy) na wymiar pozwoli więc na jak najlepsze zagospodarowanie przestrzeni.


2

Funkcjonalność i estetyka a miejsce ulokowania mebla

Kolejna kwestia do rozważenia to lokalizacja mebla. Czy ma on znaleźć się w domowej pracowni, gdzie tworzysz swoje rękodzieło? A może chcesz urozmaicić wystrój salonu i właśnie tam wyeksponować zbierane przedmioty? Dzięki temu będzie wiadomo, ile miejsca jest realnie do dyspozycji. W przypadku sporej kolekcji dobrze jest postawić na meble sięgające sufitu. Przyda się wówczas niewielka drabinka do sięgania po przedmioty ulokowane wyżej. Najcenniejsze elementy polecamy umieścić na wysokości wzroku, za przeszklonym frontem.Jeżeli mebel ma dopełniać już zaaranżowane pomieszczenie, dobrze jest utrzymać go w dotychczasowej stylistyce wnętrza. Do loftów sprawdzi się szafa z czarnymi profilami. W styl skandynawski wpasuje się mebel biały lub barwy jasnego drewna, z delikatnym oświetleniem w gablotach. Z kolei nowoczesny nurt pięknie uzupełnią szafy z lakierowanymi frontami. W podobny sposób możesz dobierać materiały i barwy do innych nurtów.


3

Szafa na miarę potrzeb – spersonalizuj ją!

Firmy, produkujące nowoczesne meble na wymiar, udostępniają liczne rozwiązania. Asortyment daje spore pole manewru – zarówno jeśli chodzi o sam wygląd szafy, jak i jej dokładną konstrukcję. Pozwala to więc dopasować m.in.:typ frontów (drzwi uchylne, przesuwne lub przesuwno-uchylne) – w zależności od dostępnej przestrzeni na mebel,
tworzywo – od klasycznych płyt meblowych, poprzez rattan i bambus, po płyty akrylowe i barwne szkło,
rodzaje profili – wyraźne i widoczne bądź ukryte w konstrukcji frontu,
wnętrze mebla – np. poprzez dobór szuflad z organizerami, sejfu-szuflady, wieszaków czy innych elementów,
typ uchwytów (widoczne, klasyczne lub nawet ich brak, czyli mechanizm otwierania przez nacisk).
Tak spersonalizowaną szafę możesz zamówić w aplikacji komandor.pl. Po przesłaniu projektu otrzymasz wycenę swojego pomysłu.Kolekcjonerzy wiedzą najlepiej, jak szybko ich zbiory potrafią się powiększać. Aby zatem nadążyć z katalogowaniem i układaniem, warto zorganizować do tego odpowiednią przestrzeń. Może się nią stać wykonana na wymiar szafa z niezbędnymi mechanizmami i wyposażeniem. Czy masz już w głowie pomysł na nią? Czas zatem przejść do projektowania. Powodzenia!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.06.2022

Komentarze