Schody granitowe od MASTERSTONE - bezpieczeństwo i trwałość na lata

Od wyboru materiału, z którego zostaną wykonane schody zewnętrze, będzie zależeć, jak długo będą użytkowane bez potrzeby wymiany czy renowacji. Trwałość na lata zapewnią schody granitowe zewnętrzne antypoślizgowe, których zalety i korzyści przedstawimy w naszym artykule.

1

Schody granitowe - trwałość i niezawodność na długie lata

Schody granitowe - trwałość i niezawodność na długie lata

Będąc na etapie budowy nowego domu, warto inwestować w rozwiązania, które posłużą na lata, tak aby jak najdłużej cieszyć się z nienagannego wyglądu wnętrza domu oraz tego, co znajduje się na zewnątrz. Taką pewność daje użycie granitu jako kamienia, z którego zostaną wykonane schody. Ze względu na swoją uniwersalność granit świetnie będzie prezentował się także na posadzkach i schodach w domu. Ten naturalny kamień wyjątkowo dobrze radzi sobie ze zmiennymi temperaturami, mrozem, wilgocią, które panują na dworze, dlatego uznawany jest za najtrwalszy materiał do wykonania schodów na zewnątrz. Granit jest odporny na wszelkie mechaniczne uszkodzenia, często wychodząc bez szwanku nawet ze starcia z gradobiciem czy upadającym ciężkim przedmiotem.


2

Schody z granitu - pielęgnacja i czyszczenie.

Jeszcze dłuższy żywot i nienaganny wygląd granitowym schodom zewnętrznym zapewni odpowiednia pielęgnacja. Samo czyszczenie schodów z granitu nie sprawia większych problemów, gdyż nie wymaga użycia żadnych specjalistycznych detergentów czy impregnatów. Jeśli dojdzie do silnego zaplamienia, można użyć do czyszczenia środków do mycia nagrobków z granitu. Sposób klejenia płytek, zachowanie odpowiedniej szerokości fugi sprawi, że niemożliwe będzie przedostanie się wody pod kamień, dlatego oprócz zakupu dobrej jakości kamienia warto zadbać także o dobrą, doświadczoną ekipę, która potrafi kłaść schody granitowe zewnętrzne.


3

Czy schody z granitu są bezpieczne?

Istnieje przekonanie, że kamień na schodach i posadzkach może być śliski, a przez to niebezpieczny. Prawdą jest, że granitowe schody wymagają dodatkowej obróbki, aby szczególnie podczas przymrozków czy deszczu nie stwarzać zagrożenia dla osób starszych czy bawiących się na dworze dzieci. Takie zabiegi jak płomieniowanie czy szczotkowanie sprawiają, że schody zyskują antypoślizgową powierzchnię.


4

Schody z granitu na wysoki połysk. Piękno kamienia naturalnego

Oprócz niewątpliwych praktycznych aspektów wynikających z trwałości, łatwości w pielęgnacji czy czyszczenia warto zwrócić uwagę na wyjątkowe walory estetyczne granitu. Bogactwo kolorów, wzorów, a także możliwość dodatkowej obróbki granitu sprawiają, że schody zewnętrze wykonane z tego kamienia to prawdziwa ozdoba domu. Ze względu na wiele odcieni beżu, brązu, szarości czy czerni rzadko dochodzi do sytuacji, kiedy trudno jest wybrać granitowe schody, które będą dobrze współgrały z elewacją czy drzwiami wejściowymi.Wypolerowanie granitu jeszcze bardziej podkreśla szlachetność tego kamienia, sprawiając, że schody wykonane są na tzw. wysoki połysk. Oczywiście ten zabieg może przyczynić się do tego, że stopnie będą bardziej śliskie, lecz, aby zapewnić domownikom bezpieczeństwo, powszechne jest wypiaskowanie w schodach pasków antypoślizgowych.


5

Gdzie zamówić schody z granitu? Bielsko-Biała i okolica

Schody zewnętrzne z granitu wyceniane są na zamówienie, dlatego warto przed podjęciem decyzji o zakupie skontaktować się działem handlowym sprawdzonych producentów z twojego miasta lub okolic. W Bielsku-Białej natrafiliśmy na świetne opinie o firmie MASTERSTONE, która posiada wieloletnie doświadczenie w obróbce granitu, tworząc z kamienia nie tylko elementy wystroju domu, takie jak blaty, posadzki czy parapety, ale także to, co zdobi budynek na zewnątrz. Pytając o wycenę, najlepiej od razu umówić się na spotkanie, aby móc zobaczyć przykładowe realizacje, a także to, jak prezentuje się granit - jeden z najtrwalszych i najbardziej bezpiecznych materiałów na schody zewnętrzne.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.06.2022

Komentarze