Rodzaje domków narzędziowych - poznaj przed wyborem tego właściwego

Przebywanie w ogrodzie jest przyjemniejsze, gdy panuje w nim porządek. Dobrą organizację pomoże nam zapewnić domek narzędziowy, w którym schowamy wiele różnych przedmiotów. Pasuje do każdego, a więc większego i mniejszego ogrodu. Nim jednak go kupimy, poznajmy jego różne rodzaje - domek metalowy, drewniany i plastikowy.

1

Domek metalowy - co warto o nim wiedzieć?

Domek metalowy - co warto o nim wiedzieć? Metalowy domek narzędziowy od Store Boss, fot. Ogrodosfera.pl

Zacznijmy od domków wykonanych z metalu, gdyż to właśnie ten rodzaj konstrukcji jest często wybierany, o czym w dużym stopniu decyduje jego cena. To ekonomiczna opcja, bo cena domków metalowych nie jest wygórowana. To dobre rozwiązanie zwłaszcza gdy chcemy zainwestować w domek o dużym rozmiarze. Domki metalowe są bardzo wytrzymałe na działanie czynników atmosferycznych i w zasadzie nie wymagają konserwacji. Należy jednak pamiętać, że metal dosyć łatwo się nagrzewa, więc lepiej postawić domek w zacienionym miejscu. Jeśli chodzi o wady, to domki metalowe były dotychczas nieco mniej estetyczne niż te wykonane z innych materiałów, jednak obecnie wybór jest coraz większy i możemy znaleźć bardzo ładne domki, których metalowe ściany na przykład imitują drewniane deski. Mankamentem też jest to, że metal nie ma właściwości izolacyjnych, więc nie ochroni sprzętów, które znajdują się wewnątrz przed warunkami termicznymi. Trzeba też pamiętać o tym, że nim postawimy domek z metalu, musimy wykonać wylewkę, co na pewno zajmuje trochę czasu i zwiększa koszty.


2

Domek drewniany - piękny na lata, ale pod pewnymi warunkami

Domek drewniany - piękny na lata, ale pod pewnymi warunkami Drewniany domek ogrodowy z miejscem na drewno kominkowe, fot. Ogrodosfera.pl

Drewno było do niedawna najczęściej wybieranym materiałem na budowę elementów tzw. małej architektury ogrodowej. Drewno jest piękne, szlachetne, ponadczasowe, prezentujące się niezwykle elegancko. Nie sprawia też problemów w zakresie ewentualnych modyfikacji. Tego typu domki są zresztą nie tylko wyjątkowe pod względem estetycznym, ale i funkcjonalnym. Nie ma więc przypadku w tym, że wybierają je osoby poszukujące atrakcyjnie prezentującej się konstrukcji, w której jest odpowiednia ilość miejsca na różne sprzęty. Oczywiście, należy pamiętać, że drewno długo zachowa swój nienaganny wygląd, tylko jeżeli zatroszczymy się o jego dobrą kondycję. Trzeba przede wszystkim pamiętać o jego regularnej konserwacji. Co równie ważne - domek drewniany kosztuje więcej niż metalowy, zwłaszcza gdy chcemy kupić dość duży model.


3

Domek plastikowy - świetna alternatywa dla metalu i drewna

Domek plastikowy - świetna alternatywa dla metalu i drewna

Domki plastikowe mogą wydawać się niezbyt wytrzymałe, ale to nie jest prawda, bo jak zaraz pokażemy - mają one wiele zalet, o których koniecznie trzeba pamiętać. Po pierwsze, nie ma potrzeby, by regularnie je konserwować, co stanowi ogromną przewagę nad opisywanymi powyżej domkami drewnianymi. Wystarczy je raz na jakiś czas umyć. Są jednocześnie odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, co w naszym kapryśnym klimacie ma szczególne znaczenie. Mają prostą konstrukcję, są też niebywale łatwe w montażu. A to głównie dlatego, że złożone są z paru elementów, które wystarczy po prostu połączyć. I gotowe.Oczywiście są pewne wady, na przykład to, że domki plastikowe są trudne w modyfikacji, nawet tak nieskomplikowanej jak zamontowanie dodatkowych półek. Czasem ich estetyka też pozostawia wiele do życzenia, lecz akurat w tym przypadku wybór różnych domków jest tak duży, zarówno pod względem kolorów, jak i wzorów, że każdy znajdzie coś dla siebie. Przykładowe domki można obejrzeć na przykład na ogrodosfera.pl.
Niezależnie jaki rodzaj domku wybierzemy zwróćmy przede wszystkim uwagę na jego rozmiar i wysokość. Inny model wybierzemy do przechowywania grabi i doniczek a inny gdy musimy w nim przezimować meble ogrodowe lub zmieścić dużą kosiarkę.


4

.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.05.2022

Komentarze