Podstawowe informacje o kredycie hipotecznym

Każdy z nas marzy o tym, by móc realizować swoje plany i marzenia. Bardzo często dotyczą one zakupu własnego domu lub mieszkania. Kiedy indziej, posiadamy własny dach nad głową, ale potrzebujemy gotówki na jego generalny remont lub odnowę. W takiej sytuacji trudno poradzić sobie w wydatkami wyłącznie z własnych środków. Rozwiązaniem może okazać się kredyt hipoteczny, dzięki któremu możemy wykorzystać naprawdę spory zastrzyk finansowy. Co jednak warto wiedzieć o tego rodzaju produkcie finansowym?

1

Kredyt hipoteczny - nieruchomość stanowi zabezpieczenie

Kredyt hipoteczny - nieruchomość stanowi zabezpieczenie

Kredyt hipoteczny to rodzaj produktu finansowego, który oferowany jest głównie przez banki. Od tradycyjnego kredytu gotówkowego wyróżnia się nie tylko wysokością kwoty, na którą możemy go zaciągnąć, ale również rodzajem zabezpieczenia. W tym przypadku osoby, które chcą zaciągnąć kredyt muszą bowiem zastawić swoje mieszkanie, dom lub inną nieruchomość. W chwili, w której nie wywiązujemy się z naszych zobowiązań, zostaje ona przejęta przez bank, który staje się jej właścicielem. Dzięki temu możemy ubiegać się o naprawdę wysokie kwoty, a jednocześnie jest to bezpieczne dla wybranego przez nas banku. Jeśli nie spłacimy kredytu może on bowiem sprzedać naszą nieruchomość w poczet zaciągniętej przez nas pożyczki.


2

Czy każdy może liczyć na przyznanie kredytu?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które rozważają taki krok. Niestety, nie każdy z nas może liczyć na udzielenie przez bank kredytu hipotecznego. Aby było to możliwe musimy posiadać nienaganną historię kredytową. Wszelkie zadłużenia oraz opóźnienia w spłacie mogą działać na naszą niekorzyść. Aby otrzymać kredyt hipoteczny musimy również posiadać stałe źródło dochodów. Dodatkowo, jeśli zależy nam na dobrych warunkach kredytowania podczas zakupu mieszkania, powinniśmy również posiadać wkład własny wynoszący od kilku lub kilkunastu procent wartości nieruchomości.


3

Jak zaciągnąć kredyt hipoteczny?

Jeśli poszukujemy kredytu hipotecznego, możemy oczywiście działać na własną rękę i samodzielnie poszukiwać banków, które mają dobre oferty. Jest to jednak dość czasochłonne. Dlatego też sporo osób decyduje się na skorzystanie z usług pośrednika kredytowego, który nie tylko przeanalizuje naszą sytuację finansową i zaproponuje najbardziej opłacalne oferty, ale również pomoże w dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat wsparcia ze strony doradcy finansowego odwiedź stronę internetową http://open.pl/kredyt-hipoteczny. Znajdziesz tam szereg przydatnych informacji na temat kredytu hipotecznego oraz procedur związanych z jego zaciąganiem.Podsumowując, jeśli marzymy o tym, by zakupić własny dom lub mieszkanie lub też potrzebujemy naprawdę sporej ilości gotówki - kredyt hipoteczny jest dobrym rozwiązaniem, dzięki któremu możemy zrealizować swoje cele. Warto jednak pamiętać, że jest to długotrwałe zobowiązanie, które może obciążyć nasz comiesięczny domowy budżet. Skorzystanie z profesjonalnej pomocy doradcy jest więc dobrym pomysłem, dzięki któremu unikniemy niepotrzebnego ryzyka.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.08.2019

Komentarze